Design nie ma sensu. Konferencja.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-06-02 09:38   Bookmark and Share

„Nie chodzi o to, żeby coś zaprojektować. Chodzi przede wszystkim o to, żeby zrozumieć mechanizm tworzenia i używania świata” – prof. Michael Fleischer. I właśnie dlatego jednym z najważniejszych wydarzeń towarzyszących tegorocznej edycji DESIGNU UDOMOWIONEGO jest konferencja „Design nie ma sensu”. Organizowana przez Galerię Wnętrz DOMAR we współpracy z Wyższą Szkołą Psychologii Społecznej we Wrocławiu ma służyć „odmitologizowaniu” designu i zrozumieniu jego znaczenia jako procesu prowadzącego do zaspakajania konkretnych potrzeb.

Konferencja, składająca się z czterech bloków tematycznych ma przede wszystkim koncentrować się na projektowaniu jako na procesie: procesie pozyskiwania rynku, tworzenia emocjonalnych relacji przedmiotów z użytkownikiem, budowania wizerunku. Uczestnicy konferencji: specjaliści, managerowie, analitycy rynkowi, projektanci 
i psycholodzy opowiedzą o swoich praktycznych doświadczeniach związanych z badaniami rynku, zarządzaniem wzornictwem i innowacjami, współpracą między firmami i projektantami.


Wśród prelegentów wystąpią m. in. : prof. Michael Fleischer (SWPS), Michał Dróżdż (ZELMER), Hubert Jan Anyżewski (wiceprezes Use LAB, wykładowca SWPS), Zdzisław Sobierajski (przedsiębiorca i propagator rozwoju produktu przez ergonomię i dobre wzornictwo), Zdzisław Wise (Amica Wronki), Katarzyna Okińczyc (projektantka), Tomasz Wiktorski (właściciel B+R - studia analizy rynku meblarskiego) oraz inni.

Udział w konferencji jest bezpłatny.
Konferencja odbędzie się w siedzibie SWPS, Ostrowskiego 30, Wrocław


Design nie ma sensu, konferencja, Wrocław, design udomowiony,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry