SREBRO - Festiwal współczesnej biżuterii.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-04-23 14:47   Bookmark and Share

Polecamy Festiwal SREBRO w Legnicy poświęcony współczesnej biżuterii artystycznej. Jak co roku wiosną odbywa się kilkanaście wystaw i innych wydarzeń towarzyszących. Wiodącym wydarzeniem SREBRA jest Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej oraz cykle wystawiennicze: Srebrne Szkoły, Sylwetki Twórców, Debiuty, Holownia. Podczas kulminacji festiwalu w majowy weekend mają miejsce także happeningi i plenerowe akcje plastyczne, warsztaty, spotkania z artystami, pokazy i projekcje, koncerty, a także sesja naukowa z cyklu Granice sztuki globalnej.

34 edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 30 czerwca 2013 r. 22 Międzynarodowy Konkurs Sztuki Złotniczej w tym roku odbywa się pod hasłem BUNT i odnosi się do nerwowych nastrojów społecznych, podkręcanych obrazami kryzysów gospodarczych, krachów giełdowych, deficytów budżetowych i rosnącego bezrobocia. Organizatorzy Konkursu zwracają się do artystów z pytaniem, na które odpowiedzieć ma przygotowany przez nich obiekt: „Czy standardowy zestaw haseł wypisywanych na transparentach, t-shirtach i wlepkach może być uzupełniony bardziej wyrafinowanym przekazem? Czy projektanci biżuterii potrafią zademonstrować własne zdanie i włączyć się do dyskusji na pozaestetyczne tematy?”. Najlepsze złotnicze „riposty” oglądać będziemy na wystawie BUNT, do której zgłosiło się ponad 300 artystów z 43 krajów. A laureatów Konkursu poznamy podczas „srebrnej” kulminacji (17-19 maja br.).

Oprócz kilkunastu wernisaży w Legnicy w majowy weekend (17-18) odbędą się również spotkania, pokazy i happeningi, koncert, projekcje filmów pt. Revolt i wystawa fotografii pod tym samym hasłem oraz seminarium. Nie zabraknie gości z kraju i zagranicy.Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php:238 Stack trace: #0 /home/sconsulting/ftp/palapa/index.php(18): include() #1 {main} thrown in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php on line 238