Hiszpański design w pigułce.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-11-22 11:59   Bookmark and Share

"Dziesiątki setki tysięcy lat temu ... może nie słyszałeś o tym ... ale ziemie miały inny kształt. Daleko, tak daleko stąd ...istniało miejsce zwane JAPAIN”

JAPAIN to nazwa wystawy promującej design hiszpański, corocznie organizowanej przez ICEX (Hiszpański Instytut Handlu Zagranicznego) w ramach Tokyo Designers Week. W tej edycji kuratorem i głównym projektantem była grupa CuldeSac™.

Pomysłem na wystawę było stworzenie wyimaginowanej krainy JAPAIN, która stała się miejscem spotkań dwóch kultur - japońskiej i hiszpańskiej - w fantastycznej przeszłości, kiedy wspólnie dzieliły swoje losy. Stąd połączona pasja do instrumentów strunowych, kwiatów, czerwonego koloru. Wystawa przybrała formę podróży przez kraj fantazji, którą odbiorca na zawsze ma zapamiętać.

Nierealna historia opowiedziana w sposób bardzo przekonywujący została zaprezentowana w katalogu wystawy w formie komiksu przez Paco Rocę – twórcę nagrodzonego National Comic Award 2008 oraz Alfredo Llorensa rzeźbiarza współpracującego z marką Lladro.

"Made in Japain, prawdziwa historia hiszpańskiego designu" opowiedziała zwiedzającym o najbardziej utalentowanych i liczących się w świecie projektantach z Półwyspu Iberyjskiego.

Te nazwiska naprawdę robią wrażenie. Manolo Blahnik, Jaime Hayon, Lladro, David Delfin, Nani Marquina, Camper, Pretty Tous Ballerinas, Lavernia y Cienfuegos, Luis Eslava, La Granja, Ramón Esteve, Hector Serrano, Odos Design, Mario Ruiz, Arola Estudi, Tomás Alonso i Yohno.Hiszpania, Japain,
Hiszpania, Japain,
Hiszpania, Japain,
Hiszpania, Japain,
Hiszpania, Japain,
Hiszpania, Japain,
Hiszpania, Japain,
www.madeinjapain.com
The Fantasy Collection, Projektant: Jaime Hayón, Firma: Lladró
Agatha, Projektant: Luis Eslava, Firma: LZF Lamps
Ameba, Projekt: Zoocreative, Firma: Delicia
Orson, Projekt: Estudio Mariscal Firma: Uno Design
Pulque, Projekant: Manolo Blahnik Firma: Manolo Blahnik
Hiszpania, Japain,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry