Sofa potrzebna od zaraz.

Kategoria: Design, Dodano: 2010-12-07 10:36   Bookmark and Share

Dzisiaj kilka pomysłów na ten sam mebel, podpatrzonych w konkursie „Future Classics” firmy Comforty Living. Impreza już za nami ale projekty pozostają! Zapraszamy!

Kilka słów o konkursie.

Po raz pierwszy w historii polskiej branży meblowej polska firma Comforty Living, zorganizowała międzynarodowy, zamknięty konkurs. Cel? Wyłonić projektanta, który najlepiej spośród zaproszonych uczestników zinterpretuje motto konkursu – „Future Classics”.

Do wspólnej rywalizacji zaproszeni zostali młodzi, ale uznani już w skali międzynarodowej projektanci i studia projektowe: Alessandro Dubini z Włoch, Anderssen & Voll Studio z Norwegii, Philippe Nigro z Francji, Edward Van Vliet z Holandii, Form Us With Love Studio ze Szwecji, Lucidi Pevere Studio oraz Onlymited z Włoch, a także dwaj Polacy: Paweł Grobelny i Tomek Rygalik.

Decyzję o zwycięzcy konkursu podjęło „bardzo” międzynarodowe jury, w skład którego weszła między innymi sławna projektantka Patrizia Urquiola. Według zacnego grona tytuł zwycięzcy oraz możliwość wdrożenie zaprojektowanego przez siebie mebla do linii produkcyjnej Comforty Living otrzymał Francuz – Philipe Nigro za „Floating sofa”.

Niezależnie jednak od werdyktu jury wszystkie uczestniczące w konkursie projekty zostały zrealizowane w formie prototypów i dzisiaj mamy szansę je podziwiać!
Comforty Living,
Zwycięzcę konkursu Future Classics: sofa Floating zaprojektowana przez Philippe Nigro.
Variety, proj. Paweł Grobelny
Future Classics - Palafitte autorstwa Lucidi Pevere Studio
Future Classics: sofa Hilow, design: Castello Lagravinese Studio/Onlymited
Future Classics: sofa Mark, design: Anderssen&Voll Studio
Future Classics: sofa Chopin, design: Tomek Rygalik

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry