Loofdesign. Stare skrzynie i worki.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2013-07-19 10:48   Bookmark and Share

Bardzo się cieszymy, gdy docierają do nas nowe, przede wszystkim polskie rzeczy. Zwłaszcza takie, które sami wstawilibyśmy do naszego mieszkania bez chwili zastanowienia. Dzisiaj, kilka słów o Looofdesign.

Dwie koleżanki i jedna pasja. W myśl zasad eko-designu przywracają „życie” starym i zniszczonym przedmiotom. Wszystkie produkty mają już swoją historię i charakter, są autentyczne, a teraz dzięki Loofdesign otrzymują nową jakość w pięknym otoczeniu.

Z przedmiotów, których jedyną funkcją było opakowanie tworzą świetne elementy wyposażenia wnętrz. Nie podążają za masową i bezrefleksyjną konsumpcją. Produkty, które proponują są zrobione wyłącznie z materiałów recyklingowych oraz wyselekcjonowanych, przyjaznych dla środowiska półproduktów (lakiery, impregnaty). Materiały bazowe to stare, bezużyteczne skrzynie i worki jutowe. Robią z nich ławy-stoliki oraz szyją poduchy. Oba materiały są biodegradalne. Przy ich produkcji starają się minimalizować zużycie energii elektrycznej wykonując większość czynności ręcznie (szlifowanie, malowanie itd.). W toku produkcji ilość odpadów jest znikoma. Wszystkie prace loofdesign wykonuje w najbliższym otoczeniu - sami lub zlecając część lokalnym rzemieślnikom.

1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry