Design udomowiony 2013.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-06-29 07:25   Bookmark and Share

Jest taka noc we Wrocławiu, w trakcie której wielbiciele designu mogą całkowicie zaszaleć. Tegoroczna, piąta edycja DESIGNU UDOMOWIONEGO we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR zwyczajowo już rozpoczęła się od NOCY Z DESIGNEM - była to świetna okazja do spotkań, rozmów, dobrej zabawy i poznawania polskiego wzornictwa. W tym roku organizatorzy przenieśli nas w lata 50. i 60. XX wieku.

Ponad 4 tysiące Wrocławian, którzy odwiedzili tego wieczora Galerię Wnętrz DOMAR miało okazję przekonać się, że dobry design zawsze warto było udomowić. Fotele Romana Modzelewskiego, ćmielowskie figurki i inne przedmioty „zamieszkujące” w domu historyka sztuki, Krystyny Łuczak-Surówki to przykład tego, jak urokliwe, piękne i praktyczne – nawet w naszych czasach - mogą być dobrze zaprojektowane przedmioty pochodzące ze „złotej ery” polskiego designu – lat 50. i 60. Na apel Galerii Wnętrz DOMAR i wrocławskich mediów, Worcławianie zgłosili dziesiątki przedmiotów pochodzących z tamtych dekad. Na specjalnej ekspozycji pojawiły się m.in. popularne fotele projektu Józefa Chierowskiego i pralka Frania – najlepsza przyjaciółka polskich gospodyń.

Tegoroczna impreza pokazała nam również najnowsze tendencje we wnętrzach. Galeria Wnętrz DOMAR gości u siebie wiele ambitnych, aktywnych marek, które co roku chcą zaskakiwać klientów nowymi pomysłami i proponować innowacyjne produkty. Można więc być pewnym, że wybierając się tam na wnętrzarskie zakupy trafimy na meble i inne przedmioty, które w przyszłości mają szansę stać się nowymi polskimi klasykami.

Dobry design zawsze budzi emocje i chęć posiadania. O czym marzą Polacy i co uznają za ikony designu można było przekonać się na jubileuszowej wystawie magazynu Dobre Wnętrze.


DESIGN UDOMOWIONY trwa do 30 czerwca 2013 roku i do końca miesiąca można oglądać wszystkie otwarte podczas NOCY Z DESIGNEM wystawy, a także uczestniczyć w ciekawaych wykładach i spotkaniach. Ich szczegółowy program jest dostępny na stronie www.design-udomowiony.pl

Design udomowiony, Noc z designem, Domar,
Piękna pogoda zachęcała do rozmów w specjalnej strefie przed wejściem do galerii.
Design udomowiony, Noc z designem, Domar,
Krystyna Łuczak-Surówka na co dzień mieszka wśród ikon polskiego wzornictwa – na przygotowanej przez siebie wystawie czuła się jak w domu.
Design udomowiony, Noc z designem, Domar,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry