Brzoza POLSKA! Inspiracja wprost z lasu.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2013-07-01 11:13   Bookmark and Share

W globalnych trendach coraz częściej zauważalna jest fascynacja tym, co lokalne, unikalne, specyficzne dla danego miejsca. W projekcie „Brzoza POLSKA!” ta idea przeniesiona została z powodzeniem grunt wzornictwa mebli i wyposażenia wnętrz.

„Brzoza POLSKA!” to unikalna na skalę światową koncepcja. Łączy ona w całość pracę projektantów ze Studio Rygalik oraz firm Interprint i Pfleiderer – twórców materiałów dla meblarstwa. „Brzoza POLSKA!” powstała z inspiracji ściśle chronionym na terenie Polski gatunkiem drzewa – brzozą ojcowską. Stworzona przy użyciu innowacyjnych technologii kolekcja 4 dekorów, wykorzystana została do produkcji płyt laminowanych, które używane są m. in. w projektach wyposażenia wnętrz lub mebli. W ten sposób mamy szansę obcować z drzewem, które niewiele osób może zobaczyć w jego naturalnym środowisku.

Dlaczego w Polsce, która słynie ze wspaniałych lasów i jest jednym z światowych liderów dziedzinie produkcji mebli nie powstał nigdy taki projekt? „Skoro możemy zachwycać się dekorami inspirowanymi drzewami odkrytymi w ostępach brazylijskiej dżungli, dlaczego nie poszukać takiej inspiracji w pięknych polskich lasach? Dla nas takim znaleziskiem, wartym zaprezentowania światu jest brzoza ojcowska” – mówi Tomek Rygalik.

Roman Klejzerowicz, product manager Pfleiderer zwraca uwagę, że dekory powstałe w ramach projektu „Brzoza POLSKA!”, choć zaprojektowane pod wpływem lokalnych, polskich inspiracji i mające szczególny, ponadczasowy charakter, wykazują wiele cech zbieżnych z aktualnymi trendami. „W przypadku „Brzoza POLSKA!” mamy do czynienia z oczywistą inspiracją naturą i jej wiernym odwzorowaniem. Ponadto najmodniejszymi dekorami drewnopodobnymi są obecnie te wzorowane na budowie drzew liściastych z umiarkowanej strefy klimatycznej – brzoza ojcowska należy do tej grupy. Wspólny punkt ze światowymi trendami to także kolor zielony, lansowany jako jeden z najważniejszych w 2013 roku.”
www.pfleiderer.plDekory z linii
Zieleń Ojców to spokojny, stonowany odcień, który działa relaksująco na otoczenie.
Brzoza ojcowska to ściśle chroniony, zagrożony wyginięciem gatunek, który ludzie mogą podziwiać i stosować w swoich domach tylko dzięki
Dekor Brzoza Ojców to wierne odwzorowanie dzikiego, pełnego
nieregularności drewna rosnącej w trudnych, górskich warunkach brzozy.
Zieleń Ojców nawiązuje do aktualnej mody na stosowanie różnych odcieni zieleni we wnętrzach. Kojarzy się też nieco z popularnym stylem vintage.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry