Glimpt. Prehistoric Aliens powstaje w Peru.

Kategoria: Design, Dodano: 2013-06-09 11:53   Bookmark and Share

Szwedzki duet projektowy Glimpt Mattiasa Raska i Tora Palma odnalazł sposób na życie designera podróżnika. Współpracują z rzemieślnikami na całym świecie i wspólne tworzą obiekty, wyrażające regionalną tradycję i kulturę. Ich pierwsza przygoda z etycznym designem miała miejsce w RPA, gdzie zaprojektowali i wyprodukowali z pomocą lokalnych pracowników serię produktów wyposażenia wnętrz skierowaną na rynek europejski. Kolejny pomysł pojawił się wraz z nawiązaniem kontaktu z wietnamską firmą produkującą meble. W ten sposób powstała seria produktów wyposażenia wnętrz Superheroes, projektowana przez skandynawskich designerów, a wytwarzana przez wietnamskich rzemieślników. Meble stworzone przez Glimpt zostały w tym roku docenione przez guru włoskiego designu Giulio Cappelliniego.

Teraz, przyszła kolej na Peru, gdzie w Rzemieślniczej Spółdzielni, Artesanos Don Bosco spędzili jesień zeszłego roku. Artesanos Don Bosco jest częścią dużej włoskiej organizacji opartej na wolontariacie. Organizacja ta została założona w 1960 roku przez księdza Hugo, który widział potrzebę pomocy biednym rolnikom w Andach. Teraz, pięćdziesiąt lat później, Operazione Mato Grosso ma około 2000 włoskich wolontariuszy i zatrudnia ponad 4000 Peruwiańczyków. Praca obejmuje kształcenie i szkolenie ludzi w odległych wioskach w Andach, a następnie tworzenie możliwości zatrudnienia. Chodzi o to, aby zachęcić ludzi do pobytu i pracy na odległych od miast obszarach.

Glimp jako kolejne miejsce swojej współpracy z lokalnymi rzemieślnikami wybrał wioskę Yungay. Tam, z pomocą mieszkańców zatrudnionych w Artesanos Don Bosco, stworzyli kolekcję Prehistoric Aliens. Zainspirowana fantastycznym dziedzictwem kulturowym Peru, seria łączy się z tematyką mityczną, która często spotyka swoje nawiązanie z kosmosem. Małe stoliki są prawie jak małe statki kosmiczne, które właśnie wylądowały w Peru.


szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,
szwedzki design, Glimpt,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry