Nowości na Festiwalu Wnętrz w Krakowie.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-06-09 10:56   Bookmark and Share

Już 15 i 16 czerwca odbędzie się Festiwal Wnętrz w Krakowie. Polecamy i zapraszamy. Poniżej szybki plan działania.

W programie:

I. Strefa: polski design

W specjalnie zaaranżowanej strefie poznamy młodych twórców skupionych wokół Akademii Sztuk Pięknych, a także polski design, który swoje premiery miał już m.in. na targach w Mediolanie (Landor), czy Kolonii (InsideLab). Nie zabraknie też nostalgicznego powrotu do przeszłości polskiego wzornictwa – odnowione klasyczne polskie meble zaprezentują twórcy MIEJSCA, a reinterpretację klasycznego designu firma Vzór.

Fundacja Fly with Art specjalnie na Festiwal Wnętrz przygotowała wystawę „3×3 design”, w której weźmie udział Galeria BB, “kolektyw 21” oraz wspomniana już wcześniej firma Landor. Uczestnicy będą mogli zobaczyć projekty studia Emandes, Bogdana Kosaka (OTOCZAKI), Malafora, N-cart, Skitsch oraz artystów związanych z „kolektywem 21”: Mai Gralak, Magdy Pińczyńskiej oraz Tomasza Wójcika.

II. Otwarte panele konferencyjne
Sobota, 15 czerwca 2013
11:30-12:15 Relacja z targów z Mediolanu, czyli design i meble przyszłości! - Alfred Marek, wykładowca Szkoły Wnętrz i Przestrzeni

12:30-13:00 Kolonia stolicą designu – relacja z targów Imm Cologne 2013 – Nadia Bońkowska, AnOther Design

Niedziela, 16 czerwca 2013

11:30-12:00 JAK SIĘ NIE URZĄDZAĆ czyli jak i po co korzystać ze współpracy z architektem wnętrz - Barbara Siwczyńska, Pracownia Architektury Wnętrz i Mebli

12:15-12:45 Polska szkoła dizajnu – szorstkie spojrzenie na wystrój i aranżacje wnętrz. Paprotki, meblościanki, trumno-regały, gumolit, boazeria i koce ze zwierzętami, słowem – wszystko to, co najlepsze spośród narodowych tradycji i upodobań.


III. Przestrzeń warsztatowa dla dzieci:

Sobota:
1. Smok Latający – Warsztaty robienia ekologicznych zabawek
Warsztaty plastyczne dla dzieci, podczas których każde dziecko wykonuje edukacyjną zabawkę w postaci Smoka Latającego, a następnie ją ozdabia.


Niedziela:
1. Warsztat Robotów

Warsztaty prowadzone będą przez firmę Nowoczesny Wymiar Edukacji – Warsztat Robotów. To projekt stworzony i realizowany by zaszczepić zaszczepić w młodych uczestnikach fascynację nowymi technologiami, robotyką, programowaniem oraz zmienić stereotyp mówiący o tym, iż nauki ścisłe są nudne i trudne do opanowania.


2. Projektowanie porcelany z Magdą Barcik
Najmłodsi uczestnicy targów będą mogli wraz z rodzicami zaprojektować wzory na porcelanie pod czujmnym okiem projektantki. Wszelkie pomysły będą mile widziane.

Nie przegap Festiwalu Wnętrz!
Już 15-16 czerwca! Kraków!

Zapraszamy!, Kraków, Festiwal wnętrz,
Festiwal Wnętrz warto odwiedzić również ze względu na prezentację marki VZOR.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry