DESIGN UDOMOWIONY we Wrocławiu.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-05-31 20:55   Bookmark and Share

DESIGN UDOMOWIONY to wrocławskie wydarzenie znane już wszystkim wielbicielom dobrych wzorów. Impreza, organizowana od 2009 roku przez Galerię Wnętrz DOMAR, jest jedną z ciekawszych w naszym kraju! Promocja polskiego wzornictwa, panele dyskusyjne i konferencje branżowe - w tym roku w dniach 13-30 czerwca odbywa się piata już edycja DESIGNU UDOMOWONEGO. Trzeba tam być!

DESIGN UDOMOWIONY zaczyna się NOCĄ Z DESIGNEM, która tworzy okazję do bezpośredniego spotkania przedstawicieli firm, projektantów i klientów. DESIGN UDOMOWIONY to również trzytygodniowa akcja, prezentująca konsumentom najnowsze propozycje marek meblowych oraz czasowe wystawy związane z tematyką wzornictwa.

W tym roku, razem z partnerem merytorycznym imprezy – Instytutem Grafiki Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej – organizatorzy stawiają tezę, że przy niestabilnym i nieprzewidywalnym otoczeniu, w którym funkcjonują firmy, mówienie o designie w dotychczasowym ujęciu nie ma sensu. Trzeba mówić i myśleć o procesach i konsumencie. Bo design to zarządzanie innowacją i firmą. Dlatego dotychczasowy program DESIGNU UDOMOWIONEGO 2013 rozbudowano o dodatkowe formaty edukacyjne.

„(Prze)myśleć przestrzeń” design workshop / 11-12.06.2013

Interdyscyplinarny zespół projektowy zostanie poproszony o rozwiązanie problemu projektowego, jakim jest zagospodarowanie współczesnej przestrzeni mieszkalnej. Chodzi więc o to, żeby użyć myślenia projektowego (design thinking) do poprawy przestrzeni życiowej, niezależnie od tego, czy mówimy o mieszkaniu, klatce schodowej, czy podwórku. Prezentacja efektów pracy uczestników design workshop będzie miała miejsce podczas konferencji „Design nie ma sensu”. Materiały podsumowujące wyniki warsztatów zostaną również udostępnione wszystkim zainteresowanym w wersji elektronicznej na stronie www.design-udomowiony.pl

Miejsce: SWPS, Ostrowskiego 30, Wrocław

„Design nie ma sensu” konferencja / 13.06.2013, 10:00-17:00

Bloki tematyczne konferencji: RYNEK / PRODUKT / KONSUMENT i KOMUNIKACJA.

Wśród prelegentów występują: prof. Michael Fleischer (SWPS), Bartosz Zamirowski (DOMAR SA ), Hubert Jan Anyżewski (wiceprezes Use LAB, wykładowca SWPS), Zdzisław Sobierajski (przedsiębiorca i propagator rozwoju produktu przez ergonomię i dobre wzornictwo), Tomasz Wiktorski (właściciel B+R - studia analizy rynku meblarskiego) oraz inni.

Tradycyjnie jednak osią DESIGNU UDOMOWIONEGO są wydarzenia odbywające się na terenie Galerii Wnętrz DOMAR – prezentacje, wystawy, warsztaty otwarte dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców Dolnego Śląska.

NOC Z DESIGNEM / 13.06.2013, 20:00-24:00

Inauguracja DESIGNU UDOMOWIONEGO 2013. Jedyna taka noc w roku, w trakcie której projektanci i właściciele firm, mogą bezpośrednio porozmawiać ze swoimi klientami – na otwarciu wystaw, prezentacji nowych ekspozycji.

Miejsce: Galeria Wnętrz DOMAR, ul. Braniborska 14, Wrocław

DESIGN UDOMOWIONY 2013/ 13.06 – 30.06
„Design działa, sztuka może wyglądać.”

W ramach DESIGNU UDOMOWIONEGO 2013 zaprezentujemy historię polskiego wzornictwa okresu PRL (KOLEKCJA - zbiory Krystyny Łuczak – Surówki), wystawę NOWA FORMA SWARZĘDZ, projekt ĆWIARTKA DLA STUDENTA (realizowany przy współpracy ASP i Grupy Pfleiderer Grajewo S.A ), ŚLASKI KLASTER DIZANU oraz wiele innych. Przez trzy tygodnie na terenie galerii obywać się będą liczne edukacyjne spotkania i prezentacje w obszarze DESIGN / RZEMIOSŁO. Jednym z pierwszych wykładów będzie „SZMATA W DESIGNIE” Michaela Fleischera.Wrocław, design udomowiony,
Wrocław, design udomowiony,
Wrocław, design udomowiony,
Wrocław, design udomowiony,
Design udomowiony 2012.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry