Lampa Plika od Pani Jurek.

Kategoria: Design, Dodano: 2013-05-23 09:48   Bookmark and Share

Mamy nowość od Pani Jurek. Pęk kolorowych sznurków, oprawionych w białą ceramikę tworzy jej nowy projekt - lampę o nazwie Plika. Forma lampy przywołuje skojarzenia z rasta fryzurą, ale sama nazwa wskazuje na inspirację sarmacką obyczajowością, kiedy Plica Polonica czyli kołtun polski był jedną z wielu osobliwości dawnej Polski. Plikę można supłać, zaplatać i kołtunić.

W czerwcu lampa Plika będzie prezentowana na wystawie polskiego wzornictwa podczas Sofia Design Week, w Bułgarii, a następnie pojedzie do Rumunii. W sprzedaży pojawi się w połowie czerwca.

Materiał: ceramika + pleciona przędza polipropylenowa

Pani Jurek

Pani Jurek to marka założona przez Magdę Jurek, artystkę i projektantkę. Cechą jej projektów jest niestandardowe podejście do przedmiotu. Projektuje przedmioty niestatyczne, wychodzące poza swoją stereotypową funkcję i pozwalające na interakcję z użytkownikiem. Takie, z którymi można "coś" zrobić. Konceptualne podejście do przedmiotu i niechęć do „dopowiedzenia” jego funkcji ale również upodobanie do koloru to wynik studiów malarskich projektantki na warszawskiej ASP. Urodzona w końcu lat siedemdziesiątych, Pani Jurek równie chętnie czerpie z dziedzictwa tamtych lat i polskiej potrzeby wynalazczości:

W swoich projektach przestrzega idei zrównoważonego rozwoju i ekologicznego wyboru materiałów. Razem z Edytą Ołdak tworzy stowarzyszenie "Z siedzibą w Warszawie", które realizuje projekty społeczne oraz projekty w przestrzeni miasta. Mieszka i pracuje w Ignacowie pod Warszawą.
Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php:238 Stack trace: #0 /home/sconsulting/ftp/palapa/index.php(18): include() #1 {main} thrown in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php on line 238