Siła rzeczy – Emandes

Kategoria: Ludzie, Dodano: 2009-09-20 23:15   Bookmark and Share

Nowy wymiar światła, tak można opisać lampy wychodzące z rąk grupy Emandes, czyli Małgorzaty Ratajczak i Sebastiana Szlabsa. Ich prace są na tyle interesujące, iż Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Rzymie zaprosił dizajnerów do reprezentowania polskiego wzornictwa na międzynarodowych targach wyposażenia domu, które odbyły się na początku września w Mediolanie.

Małgorzata jest absolwentką poznańskiego Wydziału Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego, natomiast Sebastian w 2000 r obronił dyplom z malarstwa na Akademii Sztuk Wizualnych. Pracują razem od 2004 r tworząc nastrojowe i unikatowe lampy diodowe. Do swoich realizacji wykorzystują szkło optyczne, stal nierdzewną i aluminium. Każda lampa jest ręcznie wykonana, a wzory na nich wycinane są bezpośrednio na obiekcie, dlatego każda lampa jest niepowtarzalna. Jak sami mówią, bawią się technologią, eksperymentują i wciąż poszukują nowych rozwiązań.

Ich lampy zyskały uznanie nie tylko w kraju, ale i zagranicą. W 2006 roku duet zdobył trzecią nagrodę w międzynarodowym konkursie Luce In Movimento we Włoszech. W 2008 otrzymali tytuł Lidera Innowacji dla inicjatywy Viva LED projektantów i producentów lamp diodowych w kategorii Innowacyjny Projekt z Dziedziny Kultury.


lampy  , Siła rzeczy,
lampy  , Siła rzeczy,
lampy  , Siła rzeczy,
lampy  , Siła rzeczy,
lampy  , Siła rzeczy,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry