Biały dąb w roli głównej.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2013-02-28 14:43   Bookmark and Share

Biały dąb amerykański został ostatnio zastosowany w dwóch interesujących projektach zrealizowanych w Londynie: wnętrza restauracji Yoobi Sushi oraz w domu mieszkalnym przy ul. Church Crescent.

Yoobi Sushi to pierwsza restauracja w Londynie serwująca brazylijskie temaki, czyli świeże sushi zawinięte w rożek. Architekci ze studio Gundry & Ducker chcieli, aby jej wnętrze wyróżniało się „prostą formą i bogactwem detali”, czyli cechami, które są typowe także dla białego dębu amerykańskiego. Dzięki zastosowaniu tego gatunku drewna do stworzenia podłóg, siedzisk, skrzyń oraz lad, udało się rozświetlić i ocieplić wnętrze lokalu.

Church Crescent to ulica w londyńskiej dzielnicy Finchley, przy której mieszczą się domy w zabudowie bliźniaczej. W ostatnim czasie pracownia Evonort Architects wykonała na zlecenie prywatnego klienta interesujący projekt. Architekci mieli za zadanie między innymi zaprojektowanie i wykonanie na tyłach domu przybudówki, w której mieściłaby się przestrzeń jadalniana. Miała ona być nowoczesna i przeszklona, aby maksymalnie wykorzystać światło słoneczne wpadające do kuchni. Kwadratowe panele z białego dębu amerykańskiego posłużyły m.in. za okładzinę na ścianach zewnętrznych i dachu domu.

Drewno bielu białego dębu amerykańskiego jest koloru kremowo-brązowego, a drewno twardzieli ma barwę od jasno- do ciemnobrązowej. Biały dąb amerykański ma najczęściej prosty układ włókien, o średnio szorstkiej lub chropowatej strukturze. W porównaniu z czerwonym dębem biały dąb amerykański ma dłuższe promienie rdzeniowe, dzięki czemu jego rysunek włókien jest bardzo oryginalny i atrakcyjny.


biały dąb,
biały dąb,
biały dąb,
biały dąb,
biały dąb,
biały dąb,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry