Polska!Year na London Design Festival

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2009-09-17 20:46   Bookmark and Share

Polska!Year to ponad 200 wydarzeń promujących polską kulturę na Wyspach Brytyjskich, trwających od wiosny 2009 do wiosny 2010 roku. Prawdziwa feta polskiej sztuki ma na celu przybliżyć brytyjskiej publiczności najciekawsze dokonania naszej rodzimej kultury oraz twórczość najwybitniejszych artystów.

Inicjatywa dotarła również na prestiżowy London Design Festival, w ramach którego odbędzie się "Young Creative Poland”, wystawa promująca polski design.

Od 19 do 27 września w zabytkowej, londyńskiej kamienicy w Brompton Design District zaprezentowane zostaną najlepsze polskie projekty: meble, przedmioty użytkowe i dekoracyjne, oświetlenie, grafika oraz architektura. PuffBuff, Oskar Zięta, Tomek Rygalik, Beton i Kompott Design Studio pokażą, że nasze projekty też się liczą w światowej przestrzeni artystycznej. Nie zawiedzie również genialna pracownia Moomoo Architects z Łodzi, prezentując swój ponadczasowy s house i luf lamp.

Kuratorką wystawy jest urodzona w Polsce i mieszkająca w Londynie Miśka Miller-Lovegrove - architekt, partner w Lovegrove Studio, jednej z najbardziej znanych na świecie pracowni projektowych. Producentem i współautorką wystawy jest Anna Pietrzyk – Simone szefowa Działu Komunikacji w Lovegrove Studio.

Ważnym wydarzeniem towarzyszącym wystawie będzie promocja książki Gian Luca Amadei Discovering Women in Polish Design: Interviews and Conversations („Odkrywanie kobiet w polskim wzornictwie – wywiady i rozmowy”). Jej bohaterkami są kobiety, które wywarły największy wpływ na współczesny polski design.

Zapraszamy!Polska Year,
Polska Year,
Polska Year,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry