od - ZYSK - recycling, upcycling design. Wystawa.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2013-02-10 12:20   Bookmark and Share

Każdy mieszkaniec Polski wytwarza w ciągu roku 300 kg śmieci. Z 12 mln ton odpadów, „produkowanych" przez nas rocznie, przetwarzanych jest zaledwie 5 procent. Do 2014 roku, zgodnie z przepisami unijnymi, liczba ta powinna wzrosnąć aż do 60 procent!

Wykorzystanie w projektowaniu rozmaitych „śmieci", popularne i powszechne od wielu lat na zachodzie, staje się specjalnością coraz większej ilości młodych polskich projektantów. Powstają prace na wskroś nowatorskie i oryginalne, jak chociażby obiekty świecące i meble Tomka Wójcika, plecaki i torby z posiadających defekt samochodowych poduszek powietrznych, zaprojektowane przez M.A.M Airbag: Maję Szczypek, Annę Łyszcz, Magdę Rychard czy torby, plecaki i torebki z przemysłowej włókniny z recyclingu Ani Kasieczki.

Wystawa „od-ZYSK", prezentująca ciekawe projekty z przetworzonych śmieci, w Galerii BB w Krakowie spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Teraz, wystawa będzie miała swoją wrocławską odsłonę w Galerii Centrum Kultury Agora we Wrocławiu.

Wśród prezentowanych obiektów zobaczymy pomysły między innymi takich designerów i artystów jak: Natalia Bieńkowska, Daria Burlińska, Kasia Dorota, Ejtu, Ekoista, Joanna Figurniak, Magdalena Godawa, Pat Guzik, Anna Kasieczka, Bogdan Kosak, M.A.M Airbag, Bartosz Mucha, Alicja Panasiewicz, Pink Pug Design, Piueco, Robert Pludra i Jakub Sobiepanek, Natalia Polakowska, Patka Smirnow, Piotr Stolarski, Trashki, Tomek Wójcik
 
Galeria Centrum Kultury AGORA, Wrocław, ul. Serbska 5a
8.02.13 - 3.03.13 - wernisaż: 7 lutego 2013, godz. 18.00
 
Projekt zrealizowany we współpracy z Galerią BB i fundacją Fly with Art -  www.galeriabb.com/odzysk

Kurator Galerii CK Agora: Kama Wróbel

Kurator wystawy: Hanna Szpil, współpraca: Anita Bialic
 


M.A.M Airbag - torba z poduszki powietrznej
1
Ejtu - gazetownik z plastikowych wieszaków
Ejtu - Boathanger - wieszak
Daria Burlińska - Produkt Mleczny - buteleczki po jogurtach
Magdalena Godawa - opakowanie na słuchawki z gazet z recyclingu i filcu
Anna Kasieczka - nosidło zmienne - przemysłowa włóknina z recyclingu

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry