Zabawki z odpadów.

Kategoria: Design, Dodano: 2013-02-05 21:47   Bookmark and Share

Japońskie Stowarzyszenie Designu wraz z zaproszonymi architektami i projektantami, zainicjowało wspólne przedsięwzięcie promujące ideę recyklingu na całym świecie. W tym celu rozpoczęto współpracę z Nakadai, firmą przetwarzającą odpady przemysłowe. Jej fabryka w japońskim mieście Gunma udostępniła designerom śmieci, które z odrobiną pomysłu, technologii i kreatywności stały się nowym, użytecznym produktem bez angażowania zbędnej energii do produkcji. Głównym celem Japońskiego Stowarzyszenia Designu jest wprowadzenie gospodarki “śmieciowej” w system ponownego użytku.

Projektanci i architekci działający w ramach programu rezydencji, w okolicach fabryki Nakadai, mają szansę obserwować proces przetwarzania niewyobrażalnej masy odpadów, które docierają do Gunma z tysięcy japońskich gospodarstw domowych oraz fabryk. Młodzi designerzy uczą się korzystać z materiałów pochodzących z odpadów już obecnych w obiegu, unikając tym samym tworzenia nowych.

Jednym z efektów “recyklingowej” współpracy jest 'block chair' zaprojektowany przez sugiXa. Japoński deisgner przetworzył zużyte krzesła biurowe w nową, kolorową ławkę dla dzieci. Modułowy mebel składa się z elementów, które dzieci kształtują według własnego pomysłu.


, Nakadai project, japoński design, zabawki z odpadów,
, Nakadai project, japoński design, zabawki z odpadów,
, Nakadai project, japoński design, zabawki z odpadów,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry