Buty OAT. Zakop w ogródku. Wyrosną kwiaty.

Kategoria: Design, Dodano: 2013-01-17 20:34   Bookmark and Share

Nowa marka OAT pojawiła się na rynku europejskim z bardzo wyraźnym przesłaniem – wybór dobrego stylu i modnych butów nie musi odbywać się kosztem środowiska naturalnego. Holenderska firma Christiaana Maatsa i Dirka-Jan Oudshoorna zdecydowała się pokazać własny świadomy styl w kolekcji oryginalnych tenisówek – ładne, dobrze zaprojektowane, jak podaje producent bardzo wygodne i przede wszystkim przyjazne środowisku.

Ulegające biodegradacji buty OAT są rezultatem prawie dwuletnich poszukiwań i badań, wielogodzinnych spotkań z producentami materiałów i rzemieślnikami, żmudnych wizyt w fabrykach oraz uporczywego podglądania rzemieślników. Najważniejszym wyzwaniem okazało się odnalezienie ekologicznych materiałów.


Nosząc buty OAT nie tylko dobrze wyglądasz, ale przede wszystkim nie szkodzisz środowisku. Możesz je wyrzucic, zakopać w ogródku, kompostować, podlewać regularnie i jak zapewniają projektanci – twoje kwiaty zakwitną dzięki starym tenisówkom!

Włókna bawełniane, z których wykonane są buty rozkładają się w glebie w ciągu kilku miesięcy, tworzywo - w zależności od warunków - około sześciu miesięcy. Warunki gleby i czynniki atmosferyczne wpływają na szybkość procesu rozkładu. Oczywiście nie należy się bać, że nasze OUT zamokną w trakcie deszczu i zaczną się rozpuszczać! Po zakopaniu w glebie, z naszych butów zaczną rosnąć kwiaty! Nasionka ukryte są w językach obuwia.
OAT, ekologiczne buty,
OAT, ekologiczne buty,
OAT, ekologiczne buty,
OAT, ekologiczne buty,
OAT, ekologiczne buty,
OAT, ekologiczne buty,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry