Projekt dizajn

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2009-09-14 14:30   Bookmark and Share

Firma Roca znana jest na całym świecie ze swej zintensyfikowanej pracy na rzecz nowoczesnego wzornictwa. Chcąc podzielić się swoim doświadczeniem branżowym i zaszczepić ideę dobrego designu w polskiej sztuce użytkowej, przedstawiciele firmy zapraszają na kolejny cykl wykładów i warsztatów w ramach inicjatywy „Projekt Dizajn”.

W tym roku gościem honorowym będzie hiszpański projektant wzornictwa przemysłowego Joan Gaspar, kolejny wielki nauczyciel z inspirującej Barcelony. W ramach założonego w 2001 roku studia autorskiego tworzy dla największych marek krajowych i międzynarodowych takich jak: ABR, Aguadé, Astral Pool, Cepex, DAE, Emborio, Iberspa, Marset Iluminación, Mobles 114, Nodor, Perobell, Pom D'or, Resinas Olot, Manufacturas Rocal, Santa & Cole, Sherco, Stilus, Vilagrasa. Fundamentalną ideą przyświecającą Joan Gaspar w trakcie projektowania jest absolutne zaangażowanie się we wszystkie etapy długotrwałego procesu tworzenia: „To, że produkt będzie dobry zależy od projektanta, w dużej jednak mierze decyduje o tym firma, która go wytwarza, a przede wszystkim jak go wytwarza, jak go definiuje i promuje.” Jego przedmioty starają się nie poddawać modzie i tendencjom obecnie panującym, aby doceniać je dłużej i trwalej.

„Projekt Dizajn” to coroczny cykl spotkań dedykowanych architektom, dizajnerom, projektantom wnętrz, a także studentom kierunków artystycznych. Jego celem jest wspólna dyskusja nad panującymi we współczesnym wzornictwie trendami, a przede wszystkim nad funkcją, jaką ma pełnić sztuka użytkowa w naszym codziennym życiu.

Przyjazd Joana Gaspara do Polski to ważne wydarzenie wpisujące się w ogólnopolski trend promowania dobrego designu wśród polskich projektów. Zapraszamy na kolejną edycję tego wyjątkowego wydarzenia. Formularz zgłoszeniowy będzie dostępny na stronach Projekt Dizajn już w październiku.
Projekt Design,
Projekt Dizajn 2008
Projekt Design,
Projekt Design,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry