Akcja Design dla zwierząt.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-11-30 12:04   Bookmark and Share

Akcja Design dla zwierząt powstała spontanicznie w zeszłym roku, dokładnie 13 listopada 2011 roku. Krystyna Łuczak-Surówka, pomysłodawczyni przedsięwzięcia, na co dzień historyk designu, pomagała wówczas małym kociakom. Na prośbę o pomoc dla chorych zwierzaków zamieszczoną na Facebooku odpowiedzieli przyjaciele. Kilka osób zajmujących się designem zamiast pieniędzy zaproponowało by ich projekty wystawić na aukcji internetowej. I tak to się zaczęło!

Akcja skierowana jest do wszystkich miłośników designu i zwierząt. Dochód ze sprzedaży projektów, usług, gotowych produkty ofiarowanych Akcji DDZ od autorów - firm i osób prywatnych, przekazywany jest w całości na potrzebujące zwierzaki poprzez Fundację Akity w Potrzebie. Jednym z ciekawszych obiektów, które organizatorka wydarzenia przywiozła z Londynu jest prezent od Rossa Lovegrove - butelka wody mineralnej Nant z jego osobistym autografem.

Patronat nad Akcją DDZ, podobnie jak w zeszły roku, objął Rektor warszawskiej ASP. Za identyfikację wizualną akcji odpowiada Iga Szeliga. DDZ wpsiera w Krakowie architektka wnętrz Agnieszka Cupryś-Wilk oraz sklepy So Polish i celofan.pl.

Więcej szczegółów dotyczących aukcji znajdziecie na Facebooku oraz stronie internetowej.


Krystyna Łuczak-Surówka, DDZ, design dla zwierząt,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry