Oryginalne wnętrza agencji interaktywnej.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2012-11-14 18:03   Bookmark and Share

Agencje reklamowe i interaktywne słyną ze swych bardzo oryginalnych rozwiązań projektowych. Kolorowe ściany, wygodne miejsca do odpoczynku i zabawy, ciekawe sposoby zagospodarowania przestrzeni - to często powtarzające się motywy w międzynarodowych biurach. Nowe wnętrza BLUE Communications w Montrealu zaskakuje jednak swym minimalizmem i sterylnym charakterem. Okazuje się, że efekt kreatywnej i pomysłowej przestrzeni uzyskuje się nie tylko poprzez kolor i natłok mebli z gadżetami.

Biuro znajduje się w starym budynku, dzięki czemu uzyskano jakże pożądany przez wszystkich efekt wysokiego sufitu w stylu loft. Stworzono kilka stref pracy w bardzo inspirującym i twórczym środowisku. Efekt "open space" stał się raczej inicjacją komunikacji między pracownikami niż nieludzką halą robotniczą. Ogólna, otwarta koncepcja pozwala wszystkim pracownikom, aby cieszyć się klimatem każdego obszaru biura.

Sala konferencyjna jest otoczone wysokimi szklanymi panelami, dzięki czemu zachowano prywatność, ale i ochronę akustyczną. Kuchnia, przypominająca bardziej laboratorium jest przedłużeniem gigantycznego, wspólnego dla wszystkich pracowników, stołu. Jednolitość w doborze materiałów, kolorów i wyposażenia wyraża ogólną estetykę. Lakierowana podłoga betonowa, ściany, rury i przewody zlewają się w całość za sprawą monotematycznej bieli.

Chłodno, sterylnie, ale wyjątkowo kreatywnie. Wiszące na ścianach rekiny są tylko idealną wisienką na torcie.


Projekt: BLUE Communications, Montreal (Qc) Canada
Design: Jean Guy Chabauty et
Anne Sophie Goneau

1
Nowe wnętrza BLUE Communications w Montrealu zaskakuje swym minimalizmem i sterylnym charakterem. Okazuje się, że efekt kreatywnej i pomysłowej przestrzeni uzyskuje się nie tylko poprzez kolor i natłok gadżetów.
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry