Cohabitat Gathering 2012.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-10-03 17:19   Bookmark and Share

1 października około godziny 15.00 padł rekord finansowania społecznościowego w Polsce. Pomysłodawca Festiwalu Cohabitat Gathering - Paweł Sroczyński ze Zgierza za pomocą platformy polakpotrafi.pl miał zaledwie 30 dni na zbiórkę funduszy na realizację wydarzenia. Udało się – założone minimum 90 000 zł zostało osiągnięte dzięki darowiznom ponad 500 osób prywatnych. Festiwal się odbędzie dzięki wsparciu setek życzliwych ludzi, ustanawiając precedens dla tego typu akcji i otwierając drzwi innym niezależnym projektom tworzonym przez społeczność i dla społeczności.

13-14 października w Łodzi, w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ, odbędzie się 2 edycja Cohabitat Gathering. Jego formuła inspirowana jest konferencjami TED. Wybitni zagraniczni i polscy specjaliści podzielą się wiedzą i doświadczeniem z dziedziny architektury naturalnej, maszyn open- hardware, lokalnej autonomii, ekologicznych upraw i koncepcji budowania społeczności. W wydarzeniu uczestniczyć będzie 500 osób, czyli dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym. Tysiące osób z całego świata otrzymają możliwość wzięcia udziału za pośrednictwem internetowej transmisji na żywo.

Wszystko spaja wspólna wizja przemiany świata na bardziej przyjazny naturze i ludziom. Tegoroczne hasło przewodnie konferencji to "Simplicity rediscovered" czyli "odkrywanie prostoty na nowo". Zaproszeni goście opowiedzą o własnej pasji i pracy nad konkretnymi technologiami, narzędziami i metodami.

Podczas pierwszego dnia festiwalu uczestnicy wysłuchają wykładów 11 prelegentów. Między innymi Jadwiga Łopata opowie o niezależności żywnościowej, Barbara Jones o budowaniu z kostek słomy, prof. Dick Vestbro o życiu społeczności alternatywnych, a Eerik Wissenz o sposobie na kumulowanie energii słonecznej.

Drugiego dnia równolegle odbędą się cztery dyskusje panelowe: - współpraca open source: Waag Society, SolarFire, Platoniq - budownictwo naturalne: Barbara Jones, prof. Georg Maybaum - budowanie społeczności: Jarvis, Dick Urban Vestbro, Community Tools - ekosystemy żywności: Jadwiga Łopata, Incredible Edible, AgroKruh.

1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry