Warsaw Gallery Weekend

Kategoria: Art, Dodano: 2012-09-28 10:03   Bookmark and Share

Warszawska scena artystyczna jest jedną z najszybciej rozwijających się w Europie. Mamy, co nadrabiać i robimy to podręcznikowo! Nasza stolica stała się jednym z największych w tej części kontynentu ośrodków sztuki współczesnej - stworzyliśmy u siebie naprawdę silne centrum galerii promujących to, co najlepsze.

17 najciekawszych galerii i fundacji sztuki współczesnej – tych znanych z międzynarodowych projektów czy targów sztuki, jak i nowych przestrzeni o ambitnym programie - zaprasza na weekend wernisaży i towarzyszących im specjalnych wydarzeń. Już od dzisiaj, w ramach Warsaw Gallery Weekend można zobaczyć pokazy znanych postaci międzynarodowej sceny artystycznej (Paweł Althamer, Kitty Kraus, Willem de Rooij, Slavs and Tatars, Société Réaliste), projekty kuratorskie z udziałem klasyków nowoczesności (Hans Bellmer, Bruno Schulz), odkrywane na nowo osobowości powojennej fotografii (Marek Piasecki, Wojciech Zamecznik), jak również nowe projekty artystów średniego i młodego pokolenia (m.in. Wojciech Łazarczyk, Grzegorz Sztwiertnia, Christian Tomaszewski, Anna Zaradny) w tym również interesujące debiuty (Iza Koniarz).

Specjalne wydarzenia artystyczne odbędą się również w warszawskich instytucjach sztuki: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Centrum Sztuki Współczesnej i Narodowej Galerii Sztuki Zachęta.

Zapraszamy!


Warszawa, Warsaw Gallery Weekend, sztuka, Art,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry