Festiwal Pozor! Art, design, muzyka, extreme.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-08-31 14:04   Bookmark and Share

Najpierw był elektryzujący Off Festival, potem mocny Tauron, a teraz multifunkcyjny Pozor! Multi Art Experience. Śląsk w tym roku jest mocnym rywalem dla kulturalnych stolic naszego kraju.

Już od 11 do 15 września, w Bielsku-Białej odbędzie się festiwal kultury alternatywnej POZOR! MULTI ART EXPERIENCE. Będzie to seria imprez, gromadząca w jednym miejscu zwolenników muzyki elektronicznej, sztuki, mody, designu, a także sportów ekstremalnych. Wzrost zainteresowania sprawił, że z jednodniowego eventu, projekt ten przerodził się w 5 dniowy festiwal.

2 poziomy, 4 strefy, 3 niezależne sceny muzyczne, najnowsze trendy w muzyce elektronicznej, 4 producentów z zagranicy, ponad 30 uznanych producentów z kraju, kilkadziesiąt czołowych brandów odzieżowych, kilkunastu artystów, projekcje video, instalacje, showroom, warsztaty, wykłady, wystawy artystyczne i wernisaże to wszystko oferuje festiwal.

POZOR! Mutli Art Experience odbędzie się w postindustrialnym budynku, a dokładnie w klubie Backstage, którego nietuzinkowy wystrój i przestronność idealnie wpisują się w festiwalowy klimat. Na potrzeby festiwalu zostanie uruchomiona dodatkowa hala o wielkości 650m2, której pomieszczenia zaaranżowane zostaną przez artystów i fashionistów. Klub usytuowany jest na placu fabrycznym dysponującym bardzo dużą przestrzenią, dlatego scena extreme zainstalowana zostanie na świeżym powietrzu.POZOR! ART to przede wszystkim spotkanie ze sztuką współczesną. Ponad 650m2 post-industrialnej przestrzeni zostanie oddane twórcom młodego pokolenia, którzy zaprezentują przygotowane specjalnie z myślą o Pozorze interaktywne instalacje, fotografie czy działania z szeroko pojętego street art'u.

Strefa FASHION umożliwi uczestnikom festiwalu kontakt ze współczesnym światem mody oraz zjawiskami mu towarzyszącymi - odbędą się targi mody, gdzie swe projekty oraz zupełnie innowacyjne produkty zaprezentują czołowe marki z całego kraju, a także meetingi z projektantami, debaty, wykłady oraz warsztaty.
POZOR! EXTREME to dodatkowa strefa, która na dobre wpisała się w program festiwalu. Zainstalowana na pofabrycznym placu o powierzchni 2500m2, usytuowanym przed budynkiem klubu, będzie oferowała m.in. całodniowy jam mtb, bmx, mountainboard na jedynej w Polsce skoczni typu FlyBag, a także cieszący się ogromną popularnością Slackline.

POZOR! MUSIC, czyli najważniejsza strefa festiwalu to trzy niezależne sceny muzyczne prezentujące najświeższe trendy w muzyce eksperymentalnej, jak i szeroko pojętej elektronice, gdzie w ciągu pięciu dni wystąpi wielu uznanych polskich i zagranicznych producentów, a także alternatywne zespoły. Nie zabraknie również zróżnicowanej oprawy wizualnej w formie pokazów wideo oraz mappingu. Głównymi headlinerami festiwalu są berlińscy producenci CHRISTIAN BURKHARDT i ANDRE CROM, francuz FRENCH FRIES, a także brytyjski duet BONDAX, którzy wystąpią po raz pierwszy w Polsce! 


Festiwal Pozor!

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry