Meble z palet.

Kategoria: Wnętrza, Dodano: 2012-08-30 13:24   Bookmark and Share

Mała manufaktura w Krakowie, która na zamówienie projektuje i tworzy meble opierając się głównie na drewnie, którego nikt juz nie chce wzbudziła moje ogromne zainteresowanie. Jak to? Nikt już nie chce drewna? Tak! Niestety palety tzw. europalety wyrzucane na parkingach, śmietniskach i innych ciemnych zakątkach naszego kraju przeżywają renesans. Marek Petraszek i Magda Franczyk z Re:invented postanowili ochronić ten wspaniały surowiec przed wiecznym potępieniem w ogniu i dawać mu nowe życie. Ponieważ odzew znajomych był dosyć entuzjastyczny, postanowili robić pojedyncze sztuki dla zainteresowanych klientów.

W odróżnieniu od wielu "paletowych" realizacji jakie możemy już obserwować na całym świecie, Re:invented rozbiera całe drewno na części pierwsze i starannie je obrabiają (szlifują, malują, zabezpieczają) tak by kwestia problemów z drzazgami, czy utrzymaniem w czystości była zminimalizowana. Nawet jeśli efekt końcowy dalej ma posiadać "paletowy", zniszczony "look". Projektanci traktują ten materiał jako surowiec, w który trzeba włożyć trochę pracy, by nadać mu z powrotem jego wartość.

Na początku po prostu sami chcieli mieć w domu takie meble, a ponieważ bardzo im odpowiada styl loftowy, niekonwencjonalne rozwiązania, przedmioty wyjątkowe dla ludzi z otwartym umysłem, którzy chcą miec coś innego niż pozostali, nurt recyklingowy wydawał się właściwą odpowiedzią na powyższe potrzeby i dzisiejsze chwiejne ekonomicznie czasy.

Pomysły na meble powstają spontanicznie, w zależności od potrzeb i mogą mieć praktycznie każdy kolor, kształt i rozmiar.

Meble z palet. Biurko.
1
Wieszak na buty i regał na książki z palet.
1
Regał na książki z palet.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry