Festiwal Łódź Design 2012.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-08-21 11:27   Bookmark and Share

AWARENESS, czyli ŚWIADOMOŚĆ! tak brzmi tegoroczne hasło przewodnie Festiwalu designu w Łodzi.

Czy design to tylko tworzenie kolejnego przedmiotu, czy też sposób myślenia mogący oddziaływać na otaczającą nas rzeczywistość? Jak wpływa na nasze życie? Czy może zmieniać świat na lepsze? Łódź Design Festival zadając te pytania udowadnia, 
że ŚWIADOME projektowanie nie pozostaje obojętne na problemy współczesnego świata 
i troszczy się o lepsze „tu i teraz”.

Poznaliśmy już najciekawsze wydarzenia tegorocznej, szóstej już edycji. Rozpocznie się 18 października i trwać będzie 10 kolejnych dni. Co nas nas czeka? Oczywiście wystawy główne, wystawa Must Have, Forum Design & Architektura, przestrzeń dla dzieci Edukreacja, warsztaty, filmy i naprawdę dobre imprezy!

Pierwsza z ciekawych wystaw to – „The Future is Stupid”, przygotowana przez Svena Ehmanna, dzięki której przyjrzymy się z bliska niebanalnym przedmiotom i innowacyjnym rozwiązaniom, zaprojektowanym, by zmieniać świat na lepsze.

Wystawa „Kto ty jesteś?”, jest prezentacją prac projektantów urodzonych w latach 1950-1985, którzy zajmują się różnymi dziedzinami designu, 2d i 3d i mieszkają w różnych krajach Europy i świata. Spoiwem dla wystawy jest fakt, że każdy z projektantów jest w jakiejś mierze polskim projektantem.

Punkty widzenia – punkty siedzenia, kurator: Maria Jeglińska. Każdy przedmiot, oprócz swojego ostatecznego przeznaczenia, porusza cały szereg kwestii związanych czy to z produkcją, środowiskiem, kulturą, czy też wymiarem społecznym lub politycznym. Wystawa bada zmiany zachodzące obecnie w społeczeństwie i designie poprzez trzydzieści sześć przedmiotów podzielonych na cztery grupy tematyczne: digitalizacja, geografia, produkcja oraz typologia.

Zapowiada się kolejny, dobry festiwal! Trzymamy kciuki!


Festiwal Łódź Design 2012

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry