Dźwięki jak obrazy

Kategoria: Trendy, Dodano: 2009-09-08 17:10   Bookmark and Share

Mimo, iż głównym punktem zainteresowania palapy jest design i przedmiot, to nie możemy oprzeć się chęci napisania kilku słów o nowym, bardzo interesującym projekcie muzycznym L.U.C’a.

Mówimy o nowej płycie, niemniej jednak musimy patrzeć na ten projekt jako produkt konceptualny, w pełni zaprojektowany i przemyślany, który łączy kilka styli artystycznych.

Przy okazji 70-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej i 20-tej rocznicy uzyskania suwerenności przez Polskę, L.U.C stworzył projekt pozwalający w przejmujący i bardzo osobisty sposób przeżyć podróż przez pół wieku walki z totalitaryzmami lat 1939-1989.

Poprzez wykorzystanie autentycznych nagrań wygrzebanych z Archiwum Polskiego Radia, powstało coś na kształt słuchowiska, wzbogaconego nowoczesną muzyką. Na krążku, oprócz tła w postaci nowoczesnych brzmień i skreczy, usłyszymy głosy takich osób jak np. Stefan Starzyński, Jana Pawła II czy Lech Wałęsa.

Oficjalna premiera albumu odbędzie się 17 września o godzinie 22:00 w Silver Screen Gdynia na 34. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

Pierwszy singiel można posłuchać na: http://www.zrozumiecpolske.pl

1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry