Zaprojektuj Dobrą Rzecz - rozstrzygnięty.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-07-06 11:19   Bookmark and Share

Znamy już zwycięzców konkursu zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości Społecznej „Być Razem”. Twórcą najciekawszego projektu przeznaczonego dla marki WellDone jest Aleksandra Michałowska, a wyróżnienia otrzymali Artur Grab i Marcin Rogacki.

Konkurs zorganizowany został po raz pierwszy, a zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu produktu dla marki WellDone, pierwszej polskiej marki łączącej design z ekonomią społeczną. Na konkurs napłynęło ponad 60 prac. Autorką zwycięskiego projektu, zatytułowanego „Podkładowca czyli Owca na Wypasie” jest Aleksandra Michałowska. W ocenie jurorów jej praca spełniła wszystkie konkursowe kryteria: jest oryginalna, prosta technologicznie i możliwa do wytworzenia w warunkach przedsiębiorstwa społecznego, ekologiczna, funkcjonalna. Bardzo dobrze wpisuje się w gamę dotychczasowych produktów WellDone. Ponadto jest dowcipna, sympatyczna, wzbudza pozytywne emocje, może być ciekawym, zabawnym prezentem.

Pierwsze z wyróżnień otrzymał Artur Grab. Jego „Well Dan Yell” według jury wyróżnia się syntetyczną formą, dobrze spełniającą zaproponowaną przez projektanta rolę i ma potencjał by zostać produktem rynkowym. Drugi wyróżniony uczestnik to Marcin Rogacki. Zaprojektowany przez niego „Świecznik o wielu twarzach” to oryginalny pomysł na produkt o charakterze modułowym, który poprzez zmianę jednego elementu można dopasować do różnych sytuacji i potrzeb różnych użytkowników.Fundacja , WellDone,
Fundacja , WellDone,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry