Veja - francuskie buty ekologiczne i design.

Kategoria: Design, Dodano: 2012-06-28 19:21   Bookmark and Share

Francuska marka Veja odkryła złoty środek w pogoni za produktem ekologicznie doskonałym. Każdy etap produkcji został skrzętnie obmyślany i doprowadzony do perfekcji. Do wyprodukowania swoich butów używają bowiem naturalnej brazylijskiej bawełny, kauczuku z drzew amazońskich oraz skóry ekologicznej. Cały proces powstawania buta bazuje na trzech zasadach: ekologiczne składniki - sprawiedliwy handel - szacunek dla pracowników / etyka pracy.

Komponenty nie przylatują zza oceanu wielkimi jumbojetami, a płyną sobie spokojnie tygodniami statkiem przybijającym do portu w Le Havre. Stamtąd spływając na barce docierają do Paryża, gdzie fizycznie powstaje but. Jednak na tym nie koniec. Kilka lat temu zredukowano rozmiary pudełka do minimum, tak by zużywać jak najmniej materiału do wytworzenia go. Mowa oczywiście o kartonie pochodzącym z recyclingu. A jeszcze żeby tego było mało - ani jedno pudełko nie zalega w magazynach. Produkowana jest dokładnie taka ilość jaką dystrybutorzy pół roku wcześniej zamówią.

Wyprodukowanie butów Veja kosztuje znacznie więcej, ale i na to francuzi znaleźli rozwiązanie. Wystarczy zauważyć, że marki które teraz przychodzą Wam do głowy krzyczą do Was z co piątego baneru reklamowego, z taką samą częstotliwością rzucając się w oczy z telewizorów. Natomiast Veja z założenia nie wydaje ani jednego eurocenta na reklamę swoich produktów. Tutaj koszty się wyrównują co sprawia, że parę trampek Veja możecie kupić po takiej samej cenie po jakiej kupicie te najpopularniejsze i najbardziej pożądane przez przeciętnego zjadacza chleba.

Dzięki ścisłym zasadom i wypracowanej filozofii, buty Veja trafiają do odbiorców szczerze ich pożądających – do tych którym zależy jakości, ekologii, a przede wszystkim na dobrym stylu. Twórcy Veja nie mogli bowiem nie pomyśleć o nadaniu swojemu produktowi wyjątkowej formy. Design ich butów wydaje się być dość "oldschoolowy", tym samym Veja podkreśla swoje umiłowanie do rzeczy pierwszych. Projektanci Veja zdołali wypracować dość niebanalny, charakterystyczny tylko dla nich wygląd.

Obecna kolekcja idealnie pasuje do upalnego lata w polskim mieście. Nosi nazwę Mediteranee i są to trampki z oryginalnym wcięciem z boku. Dość szeroki gumowy biały bok podeszwy i dwukolorowy wierzch z klasycznym krótkim sznurowaniem. Proste, a niepowtarzalne, subtelnie przemycają znak marki - "V". Dostępne w dwóch wersjach – zamszowej oraz bawełnianej. Trzeba przyznać, że same kolory i ich kombinacje są również jedyne w swoim rodzaju. Butów ze znaczkiem "V" niewiele jeszcze na polskich ulicach, jednak podpatrzyliśmy kilka par na stopach francuskich kibiców na wrocławskim rynku. Jest więc nadzieja, że trafią i do nas, by można było nosić się z dumą.


Tekst: PanPablo.pl.

Artykuł powstał jako wspólny projekt Palapa.pl oraz internetowego sklepu z butami PanPablo.pl w ramach cyklu o obuwiu letnim.

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu na www.panpablo.pl, gdzie znajdziecie markowe obuwie marki Keds oraz Native Shoes.design francuski design, buty, Pan Pablo, Veja,
design francuski design, buty, Pan Pablo, Veja,
design francuski design, buty, Pan Pablo, Veja,
design francuski design, buty, Pan Pablo, Veja,
design francuski design, buty, Pan Pablo, Veja,
design francuski design, buty, Pan Pablo, Veja,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry