Oryginalne buty z ideą.

Kategoria: Design, Dodano: 2012-06-13 10:45   Bookmark and Share

Oglądając buty spod szyldu MaïProject od razu widać, że nie jest to typowa komercyjna marka. Do tego słowo „Project“ w nazwie podpowiada, że mamy tu do czynienia z nie do końca zwyczajnym „projektem obuwniczym“. I tak właśnie jest. Francuska marka, oprócz tego, że projektuje piękne letnie buty, robi też coś dobrego dla świata. MaïProject wyszukuje bowiem ludzi, którzy działają charytatywnie na rzecz szczytnych celów i wspomagają ich finansowo. W ten sposób wsparli już remont sierocińca w Nepalu oraz przeznaczają część pieniędzy ze sprzedaży butów na budowę kolejnego. MaïProject zaangażował się również w obronę kobiecych praw z indyjskich slumsów i wspiera finansowo budowę domu dla pokrzywdzonych.

Buty MaïProject produkowane są w Portugalii. Wykonane są z wysokiej jakości płótna, wewnątrz wyściełano je skórą, mają też skórzane lamówki, które dodają im szyku. Występują w klasycznych kolorach, letnich i bardzo eleganckich. Design tego modelu zachwyca. Buty są smukłe, mają tylko dwie dziurki na sznurowadła. Dodatkowo na podeszwie znajdują się napisy (również w lustrzanym odbiciu), które informują, że część kwoty z ich sprzedaży została przeznaczona na cele charytatywne.

Każdy sposób jest dobry, żeby wspomagać potrzebujących. Patrzmy więc na odciski butów na ziemi i wypatrujmy ludzi, którzy oprócz dobrego smaku mają też duże poczucie odpowiedzialności społecznej.

Tekst: PanPablo.pl.

Artykuł powstał jako wspólny projekt Palapa.pl oraz internetowego sklepu z butami PanPablo.pl w ramach cyklu o obuwiu letnim. 

Zapraszamy do odwiedzenia sklepu na www.panpablo.pl, gdzie znajdziecie markowe obuwie marki Keds oraz Native Shoes.
1
1
1
1
1
1
Sklep Pan Pablo wraca do szczerości w handlu. Stoi w opozycji do wszechobecnej fuszerki, tanich produktów zaśmiecających rynek, miejskiego fast foodu, korporacyjnej postawy, odhumanizowania roli człowieka. 

PanPablo sprawdza materiał, z jakiego wykonano model buta, dotyka, oceniając jego fakturę. Upewnia się, czy jakość, rodzaj klejenia, bądź szycia nie zawodzi naszych oczekiwań. Próbie podlega nawet jakość bawełny, z której wykonano sznurowadła.  PanPablo szuka dla Was rzeczy porządnych, dobrze zaprojektowanych, spełniających swoje zadania. Traktuj go jak dobrego znajomego, który przynosi ci zajawki obuwnicze i pokazuje nowe spojrzenie nie pozbawione krytycznej oceny.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry