Otwarcie Design Centrum Kielce.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-06-04 17:35   Bookmark and Share

Nie tylko Łódź, Poznań, Cieszyn i Gdynia mogą pochwalić się swoim świętem designu. Już 23 czerwca oficjalnie otwarte zostanie Design Centrum Kielce - nowa instytucja promująca design w Polsce. Dlaczego warto odwiedzić stolicę Województwa Świętokrzyskiego w Noc Świętojańską? Przede wszystkim dlatego, że szykuje się naprawdę rewelacyjna wystawa DESIGN = WZORNICTWO, będąca przeglądem tego, co najważniejsze w ostatnich latach w tej branży. Zobaczymy projekty takich gwiazd jak Marteen Baas, Marcel Wanders, Alessandro Mendini, Ronan i Erwan Bouroullec, Richard Hutten. Zagraniczne nazwiska zestawione zostaną z projektami polskich młodych twórców między innymi Agnieszki Bar, Arka Wolskiego, Karoliny Bik, grupy Kabo & Pydo. Cała przestrzeń budynku DCK, z okazji otwarcia, będzie przekształcona w wystawę, obrazującą estetykę, funkcjonalność i wyobraźnię dzisiejszego designu.

Nie możecie również ominąć niepowtarzalnej okazji wysłuchania wykładu guru branży designu Giullio Cappellini. O jego działalności i projektach pisały najważniejsze na świecie magazyny z dziedziny wzornictwa, zaś Time uznał go za jednego z najważniejszych „trendsetterów” na świecie. Giulio Cappellini to projektant, biznesmen i wykładowca - jeden z najbardziej wpływowych znawców designu. Punkt dla Kielc, że właśnie u nich pojawi się Cappellini!

Zapraszamy was do Design Centrum Kielce już 23 czerwca. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc niestety konieczna jest tego dnia rejestracja. 24 czerwca to już dzień absolutnie otwarty. My oczywiście też tam będziemy! Zapowiada się naprawdę gorący, kipiący designem weekend!

23-23 VI 2012
Oficjalne Otwarcie Design Centrum Kielce
Wzgórze Zamkowe
ul. Zamkowa 3
Kielce

Na wystawie DESIGN = WZORNICTWO zobaczymy między innymi produkty marki Cappellini. Na zdjęciu:  Proust/Proust  Geometrica     
Design:  Alessandro  Mendini  Kolekcja:  Proust/Proust  Geometrica    
Cappellini. Knotted Chair
Design:  Marcel  Wanders     Kolekcja:  Knotted  Chair     Rok:  Droog  Design  1996  
Cappellini. Sharpei
Design:  Massimiliano  Adami  Kolekcja:  Sharpei  
Moooi, Smoke Dining Chair
Design: Maarten Baas
Maarten Baas Clay Furniture.
Z okazji otwarcia Design Centrum Kielce ze specjalnym wykładem przyjedzie Giullio Cappellini.
Cappellini, Kielce, DCK, Design Centrum Kielce,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry