Profesjonalna amatorszczyzna.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-05-07 09:36   Bookmark and Share

Czy amatorzy mogą stymulować działania profesjonalistów? Czy profesjonaliści mogą podzielić się z amatorami swoją wiedzą w procesie wspólnej pracy nad projektem? Gdzie przebiega jest granica pomiędzy tymi grupami?

Przez trzy dni uczestnicy warsztatów, pod okiem projektantów studia AZE design, będą pracowali nad rozwiązaniami przestrzenno-meblowymi przeznaczonymi do remontowanej sali edukacyjnej Galerii Arsenał. Bazując na ofercie materiałów drewnopochodnych sponsora projektu, firmy Pfleiderer, uczestnicy warsztatów sprawdzą jakie efekty może dać skrzyżowanie profesjonalnej wiedzy i praktycznego doświadczenia ze spostrzegawczością i wrażliwością projektantów-amatorów.

Projekty powstałych rozwiązań zostaną zaprezentowane w Noc Muzeów 19/20 maja 2012 w Galerii Arsenał podczas wystawy podsumowującej efekty warsztatów.


Miejsce: Galeria Arsenał, ul. A. Mickiewicza 2, Białystok (sala Placu Zabaw Arsenał)
Data: 11-13 maja 2012
Godz.: 11 maja godz. 16-18; 12 maja godz. 11-16; 13 maja godz. 11-14
Prowadzący: AZE design
Potencjalni uczestnicy: studenci architektury wnętrz, architekci wnętrz, amatorzy architektury i designu
Zapisy: do 9 maja 2012


Plac Zabaw Arsenał to wielopłaszczyznowy program edukacyjny realizowany pod tą nazwą od 2006 roku. Od 2009 roku większość spotkań i zajęć warsztatowych odbywa się w wydzielonej do tego celu przestrzeni galerii, znajdującej się na parterze siedziby Galerii Arsenał w Białymstoku.
Profesjonalna amatorszczyzna, Aze Design,
Profesjonalna amatorszczyzna, Aze Design,
Profesjonalna amatorszczyzna, Aze Design,
AZE design to wszechstronni projektanci, którzy swoją pracę określają mianem designu świadomego. Inspirują ich codzienne sytuacje oraz zwykłe życie. W swoich projektach sięgają zarówno po stare techniki rękodzielnicze, jak i najnowsze technologie. Łączą je z poszukiwaniem najprostszych rozwiązań  i intelektualną refleksją. Projektowane przez nich przedmioty prowokują konsumenta do myślenia, a nie wyłącznie ich używania.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry