Rzut poziomy. Spowiedź architekta.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-03-12 09:23   Bookmark and Share

Centrum Architektury i Wzornictwa w Łodzi oraz klubokawiarnia Owoce i Warzywa zapraszają na rzeczową i wartką dyskusję o projektowaniu. Spotkanie jest częścią projektu o nazwie RZUT Poziomy. Drugi wykład pod hasłem „No pain, no gain – spowiedź architekta. Zawiłości procesu projektowego na podstawie wybranych koncepcji. ”

15 marca w Centrum Architektury i Wzornictwa poprowadzi Jan Sukiennik. Architekt opowie o pracy projektanta w całej swej złożoności – od blasków w postaci satysfakcji i przyjemności tworzenia aż po cienie - chwile zwątpienia, w walce z projektową materią, zawiłością i nieprzewidywalnością etapu realizacji gdzie niejednokrotnie pojawiają się choćby trudności z inwestorami czy wykonawcami.

Ideą RZUTU Poziomego jest omówienie i analiza konkretnych zagadnień z dziedziny wzornictwa, architektury i brandingu poprzez pryzmat doświadczenia zaproszonego gościa. Formuła cyklicznych, otwartych spotkań pozwoli łódzkiej publiczności na częstszy kontakt z dziedzinami projektowymi.

Jan Sukiennik jest absolwentem Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Od 2006 roku wraz z Zofią Strumiłło-Sukiennik współtworzy młode warszawskie studio projektowe 137kilo. Z racji zainteresowań założycieli zdecydowana większość projektowanych budynków to obiekty kultury w małej i średniej skali projektowane najczęściej w stolicy- Służewiecki Dom Kultury, Dom Kultury Kadr, Klub Kultury na Saskiej Kępie.
Biuro jest w trakcie realizacji zwycięskiego projektu w konkursie na Służewiecki Dom Kultury przygotowanego wraz z innym stołecznym biurem - WWAA. 137 kilo opracowuje również koncepcję aranżacji wnętrz, m.in. centrum festiwalowego Łódź Design czy warszawskiej klubokawiarni Latawiec


Każdej edycji RZUTU Poziomego towarzyszyć będzie kolekcjonerska pocztówka z projektem bohatera danego spotkania. O identyfikację projektu zadba Marcin Dąbrowski ze studia Ortografika.

RZUT Poziomy/02 –„No pain, no gain – spowiedź architekta. Zawiłości procesu projektowego na podstawie wybranych koncepcji.” 15.03.2012, godz. 18.30, Centrum Architektury i Wzornictwa/ Łódź, ul. Targowa 65/


1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry