Zaprojektuj toaletę publiczną. Konkurs.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2012-03-07 11:33   Bookmark and Share

Kraków i Sanitec Koło ogłaszają konkurs na „Projekt Łazienki 2012”. Tematem XIV edycji konkursu jest projekt koncepcyjny toalety publicznej w Krakowie przy Rondzie Mogilskim. Konkurs organizowany jest wspólnie przez Miasto Kraków – Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz Sanitec Koło – producenta wyrobów wyposażenia łazienek.

Konkursowa toaleta zlokalizowana jest na wschód od Starego Miasta przy Rondzie Mogilskim. Ten ogromny węzeł przesiadkowy z rosnącym ruchem pasażerów komunikacji miejskiej i ruchem na ścieżkach rowerowych wymaga poprawy warunków sanitarnych.

Organizatorzy oczekują na projekt koncepcyjny obiektu, który wpisze się w architekturę miejsca. Jego forma powinna harmonijnie komponować się z otoczeniem uwzględniając charakter i styl architektoniczny sąsiadującej zabudowy. Obok toalety projektanci powinni przewidzieć pomieszczenie przeznaczone na usługi komplementarne, takie jak np. punkt informacji turystycznej połączony z salonikiem prasowym czy kioskiem. Dzięki temu obiekt będzie jeszcze bardziej przydatny w przestrzeni zurbanizowanej.

Koncepcja, która zdobędzie Grand Prix konkursu Projekt Łazienki 2012, ma szansę realizacji. Niewykluczone, że po dostosowaniu do lokalnych potrzeb i rodzaju zaproponowanych usług komplementarnych, podobne toalety powstaną w innych miejscach na terenie Krakowa.

Laureaci konkursu zdobędą nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.
- Grand Prix „Łazienka KOŁO 2012” - 20 000 zł
- 1 wyróżnienie I stopnia - 8 000 zł
- 1 wyróżniania II stopnia - 4 000 zł
- 3 wyróżnienia III stopnia - po 2 000 zł

W konkursie internetowym zostanie przyznane jedno wyróżnienie w wysokości 2000 zł.

Konkurs ma charakter otwarty, jednak głównie kierowany jest do architektów, projektantów i studentów kierunków architektonicznych.

Termin nadsyłania projektów upływa 15.05.2012 r., a wyniki zostaną ogłoszone 18.06.2012 r.
 W dniach 01-10 czerwca 2012, odbędzie się głosowanie internautów, którzy przyznają swoją nagrodę.

Łazienka, Kraków, Koło,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry