Design i karmnik dla ptaków.

Kategoria: Design, Dodano: 2011-12-21 15:21   Bookmark and Share

Jutro pierwszy dzień zimy. W niektórych miejscach już pada śnieg, stąd pomysł stworzenia przeglądu ciekawych form karmników dla ptaków. Nasz numer jeden to karmnik Barcelona. Ten produkt powstał w firmie Menu. Projektantka Monique Engelund chciała oddać hołd Ludwiegowi Mies van der Rohe nawiązując do, stworzonego przez niego z okazji Wystawy Światowej w roku 1929, Pawilonu barcelońskiego - jednej z ikon architektury modernistycznej.

Inspiracja pochodzi z www.fabrykaform.pl


Barcelona
Efektowny karmnik dla ptaków Bird Cafe to siostrzany projekt akwarium Fishhotel. W prostej sześciennej formie zostały wycięte prostokątne otwory o różnych rozmiarach i proporcjach boków. Aby głodne ptaki mogły się pożywiać dół karmnika stanowi tacka. Karmnik napełnia się poprzez górny otwór po zdjęciu pokrywy, ziarno dozowane jest wraz z wyjadaniem przez pierzaste, hałaśliwe
Mocowany na przyssawkę karmnik dla ptaków z oferty Born in Sweden. Projekt Pascala Charmolu opiera się na kulistym kształcie - we wnętrzu kuli znajduje się pokarm, a wystające na zewnątrz żerdki pozwalają odpocząć i wygodnie posilać się ptakom.
Karmniki dla ptaków Eva Solo.
Oryginalny karmnik w kształcie głębokiej łyżki marki Koziol. Karmnik z serii Pi:P został zaprojektowany w sposób, który pozwala pożywić się tylko małym ptakom, rant łyżki został dopasowany do ich potrzeb i służy jako wygodne miejsce odpoczynku. Głęboka łyżka stylizowana na liść przymocowana została do uchwytu w kształcie gałązki. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne karmnika Pi:P zielono-fioletowa i biało-zielona.
Kolejny karmnik firmy Koziol.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry