Co to jest PechaKucha Night?

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-10-20 18:52   Bookmark and Share

Tyle słyszymy o tym zadziwiającym zjawisku, ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad jego definicją? PechaKucha Night to rodzaj imprezy - nazwa pochodzi od japońskiego słowa „pechakucha” (czyt. peczakcza) oznaczającego „gadu-gadu” - której głównym celem jest przedstawienie publiczności w krótki i treściwy sposób własnego pomysłu kreatywnego. Obowiązuje prosta formuła 20x20, czyli 20 slajdów, każdy wyświetlany przez 20 sekund. Zaprezentować się może każdy, kto chce pokazać swój projekt, a tematem może być wszystko - meble, grafika, kolekcja ubrań, podróż dookoła świata, inicjatywa społeczna, nowy event. PechaKucha Night pierwszy raz odbyła się w Tokio w 2003 roku, obecnie jest organizowana w 449 miastach na całym świecie!

A co w Polsce? U nas PechaKucha zdobyła ogromną popularność - regularnie odbywa się m.in. w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście i Katowicach. Bardzo intensywnie działa Łódzka PechaKucha organizowana przez Grupę CUKIER.

Z okazji pierwszej rocznicy wydarzenia PechaKucha Night Łódź powstała wystawa, na której na żywo będzie można zobaczyć wybrane prace prezentowane podczas pierwszych pięciu edycji „Peczakczy”. Wystawa PechaKucha Night Łódź – Review to niepowtarzalna okazja, aby przyjrzeć się projektom związanym z architekturą, designem, modą, grafiką, fotografią oraz ilustracją.

Wernisaż wystawy zaplanowany jest na 22 października na godzinę 19.00. Prace można oglądać od 22 do 29 października w Textorial Park, przy ulicy Fabrycznej 17.


Tokio, PechaKucha, Łódz,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry