Porozmawiajmy na konferencji Design Space.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-10-17 22:28   Bookmark and ShareW Polsce coraz głośniej mówimy o designie, coraz częściej pokazywany jest na wystawach, festiwalach, jak i w przestrzeni publicznej. Czas porozmawiać o tym wszystkim, zastanowić się, co dobre, a co złe. Jaki mamy wpływ na kształtowanie naszej przestrzeni?

Dlatego Urząd Miasta Kielce i Design Centrum Kielce wraz z Dorotą Stępniak zaprosili przedstawicieli środowiska, wykładowców, projektantów i ekspertów w swoich dziedzinach by przez dwa dni w Centrum Kongresowymw Kielcach wspólnie wykształcić przestrzeń dla projektantów. Wszyscy jesteśmy zaproszeni do udziału w tej otwartej dyskusji.

Design Space, to szansa by spotkać się w gronie związanym z projektowaniem i podzielić się bieżącymi problemami, dotychczasowymi doświadczeniami 
i pomysłami na formowanie wzornictwa. Pierwszy dzień zwieńczony zostanie „Parapetówką”, będącą premierowym otwarciem przestrzeni Design centrum Kielce.

Na konferencji masz szansę posłuchać przedstawicieli takich renomowanych instytucji i mediów jak: 2plus3D, DMY Festival Berlin, German Design Council, Saint Martins College of Art & Design w Londynie, Elle Decoration oraz wielu uznanych projektantów i wykładowców.

Dlaczego Kielce? Bo jest to miasto, które dynamicznie zmienia swój wizerunek 
i przestrzeń, kreatywnie wykorzystując stawiane przed nim szanse. Postawa ta dostrzeżona została przez Światową Organizację Własności Intelektualnej i uhonorowana wyróżnieniem za działania na rzecz rozwoju polskiego wzornictwa. Kielce stawiają na kreatywny rozwój poprzez modernizację infrastruktury, zwiększenie działalności kulturalnej oraz budowę przestrzeni dla rozwoju współczesnego projektowania. Wśród licznych nowatorskich inicjatyw twórczych jest chociażby powołanie Inkubatora Technologicznego czy stworzenie działającej na rzecz wzornictwa instytucji o znaczeniu międzynarodowym - Design Centrum Kielce. Dodatkowo na terenie miasta znajdują się jedne 
z największych przestrzeni targowych w Polsce, a pozytywne zmiany w tkance miasta zauważalne są gołym okiem.

Design Space – przestrzeń do rozmowy 
11 – 12 listopada 2011
start: 10.30

Centrum Kongresowe Targów Kielce
Ul. Zakładowa 1, Kielce

Konferencja Design Space, Design Space, Design Centrum Kielce,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry