Sztuka w przestrzeni miasta.

Kategoria: Art, Dodano: 2011-09-29 20:35   Bookmark and Share

W sobotę 1 października rozpocznie się w Lublinie publiczna prezentacja prac artystycznych powstałych w ramach projektu Mindware. Technologie dialogu, organizowanego w ramach programu kulturalnego Polskiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, koordynowanego przez Narodowy Instytut Audiowizualny.

W bardzo różnych przestrzeniach miasta - takich jak chociażby Kościół Ewangelicko-Augsburski pw. Św. Trójcy, Stare Miasto, Miasteczko Akademickie, Poczta Polska, przystanki MPK, Ratusz Miejski, Plac Litewski, Galeria Olimp czy Warsztaty Kultury, będą prezentowane prace i działania 14 artystów z Gruzji, Izraela, Polski, Słowenii, Ukrainy, Serbii i Szwajcarii.

Zobaczymy dzieła wykorzystujące technologię, ale także prace „analogowe”, działania społeczne i happeningi, odnoszące się do zjawisk cyfrowych, takich jak sieci, dostępność czy kompatybilność. Jako tworzywo wykorzystują nowe media, internet, zjawiska społeczne oraz samo miasto i jego mieszkańców.

Ważną składową projektu jest część teoretyczna, na którą złożą się wykłady, konwersatoria, spotkania oraz dyskusje z udziałem artystów i ekspertów.

Nie zabraknie też wieczornych spotkań w Mindware Clubie, gdzie odbywać będzie się najbardziej offowa, kulturalno-społeczna i kameralna część projektu.


Mindware., Warsztatykultury, Lublin,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry