PechaKucha Night Łódź + architekci

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-09-21 12:18   Bookmark and Share

PechaKucha (czyt. Pe Czak Cza, po japońsku „pogawędka”) to niekomercyjna i otwarta impreza, na której zbierają się przedstawiciele różnych zawodów i opowiadają o swoich pomysłach, projektach, zainteresowaniach. Zaprezentować może się każdy, kto ma coś ciekawego do pokazania i powiedzenia - wiek, status zawodowy, czy materialny są bez znaczenia - liczy się inwencja.

Uczestnicy "Peczakczy" prezentują swoje pomysły według prostego schematu: 20 × 20, czyli po 20 sekund na każdy z 20-stu slajdów, co daje w sumie 6 minut i 40 sekund prezentacji. Tematem prezentacji może być praktycznie wszystko: właśnie utworzona kreatywna przestrzeń, budynek, projekt mebli, kampania reklamowa, kolekcja ubrań, grafika, nowy event, inicjatywa społeczna, czy po prostu pomysł, o którym powinien dowiedzieć się cały świat. Pomysłodawcami formuły są architekci Astrid Klein i Mark Dytham z tokijskiego studia Klein Dytham Architecture. Pierwszy wieczór PechaKucha odbył się w TOKIO w 2003 roku. Obecnie impreza odbywa się już w 445 miastach na całym świecie. Łódź dołączyła do międzynarodowej społeczności PechaKucha w październiku 2010 roku. Łódzką „Peczakczę” organizuje Grupa CUKIER.

Szósta, specjalna edycja imprezy o nazwie „PechaKucha Night Łódź + architekci” odbędzie się w ramach wydarzeń inaugurujących działalność Centrum Architektury i Wzornictwa. O swoich projektach opowiadać będą uczestnicy wystawy "Awangarda jutra?": 137klio, Aleksandra Wasilkowska, BUCK.ARCHITEKCI, BudCud, Centrala, Maciej Jakub Zawadzki, Marcin Kwietowicz, Michał Piasecki, MOOMOO, NArchitekTURA, UGO architecture, RE. Szykuje się mocny wieczór!

Zapraszamy 7 października do Centrum Architektury i Wzornictwa mieszczącego się w Łodzi, przy ul. Fabrycznej 5. Wernisaż wystawy rozpoczyna się o 18.30, PechaKucha startuje o 20.20.


Cukier, Łódź, PechaKucha,
Cukier, Łódź, PechaKucha,
Cukier, Łódź, PechaKucha,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry