100% Design London z udziałem Polaków.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-08-29 14:38   Bookmark and Share

Polscy designerzy zaprezentują swoje produkty na prestiżowych targach 100% Design London w ramach wspólnej inicjatywy “The Spirit of Poland”. Wystawa dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego jest jednym z wydarzeń promujących polską sztukę i kulturę za granicą w ramach I, CULTURE Zagranicznego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011.

I, CULTURE to największy z dotychczas realizowanych przez Instytut Adama Mickiewicza programów promocji polskiej kultury zagranicą. Do końca roku, mieszkańcy 10 stolic na świecie będą mięli okazję zobaczyć blisko 400 wydarzeń związanych z naszym krajem. Wśród wielu przedsięwzięć artystycznych znalazła się również reprezentacja polskiego designu w ramach wystawy “The Spirit of Poland”. Projektanci pokażą swoje produkty na rozpoczynających się 25 września międzynarodowych targach 100% Design w Londynie.

“The Spirit of Poland”, to wspólna inicjatywa twórców wzornictwa przemysłowego, której głównym celem jest ukazanie potencjału polskiego designu poza granicami naszego kraju. Poprzez współpracę projektantów, instytucji i mediów, przedsięwzięcie promuje polskie marki projektowo - produkcyjne na najważniejszych wydarzeniach związanych z designem na świecie. “The Spirit of Poland” to wystawy i wydarzenia towarzyszące, podczas których spotyka się młode pokolenie twórców sztuki użytkowej, gdzie design staje się elementem promocji kreatywności. Współpraca designerów na rzecz polskiego wzornictwa i kultury za granicą to także otwarcie się na nowe możliwości rozwoju innowacyjności i rodzimego biznesu.

Na londyńskiej edycji wystawy w prestiżowym 100% Design, „The Spirit of Poland” pokaże projekty Puff-Buff Design, Kafti Design, Emandes i Studia Beton. Wybrane obiekty prezentują szerokie spektrum rozwiązań projektowych. To nie tylko ciekawe pomysły, ale przede wszystkim produkty o dużym potencjale rynkowym, twórczym podejściu do nowoczesnych technologii. Są to obiekty proste, a jednocześnie niekonwencjonalne, w których dominują oryginalne rozwiązania.


100% Design London, Tokio, Londyn, London, The Spirit of Poland,
Projekty Studia Emandes znalazły się w tegorocznym wydaniu wystawy
Kafti Design zaprezentuje między innymi przepiękną Bergę.
Produkty Puff Buff na 100% Design London.
100% Design London, Tokio, Londyn, London, The Spirit of Poland,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry