Centrum Nauki Kopernik zaprasza na warsztaty.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-08-22 08:46   Bookmark and Share

Centrum Nauki Kopernik zaprasza na Festiwal Przemiany, który odbędzie się w Warszawie w dniach 1-4 września. W jego programie znajdą się wydarzenia o charakterze artystycznym, naukowym, warsztatowym i dokumentalnym. Szczególnie polecamy dwie bardzo ciekawe propozycje.

Wiklinowa Partyzantka to premierowa odsłona warsztatów nowoczesnego wikliniarstwa miejskiego. Ich formuła nawiązuje m.in. do graffiti i partyzantki ogrodniczej, których ideą jest nieinwazyjne, twórcze wplatanie elementów sztuki w tkankę miejską. Uczestnicy zajęć dowiedzą się gdzie pozyskać materiał, jak z nim postępować i wykonają własny przedmiot. Ukoronowaniem warsztatów będzie akcja wplatania gotowych już projektów w przestrzeń Warszawy.

Warsztaty projektowania ekologicznego 70% pojemnik to propozycja zastosowania w projektowaniu naturalnej proporcji: zarówno człowiek, jak i Ziemia składają się w 70% z wody. Inspirując się tą myślą uczestnicy warsztatów będą projektować własne pojemniki, korzystając ze zużytych opakowań. W ten sposób można stworzyć wazon, konewkę, flakon na perfumy, wannę, termofor, dzbanek – granicą jest nasza wyobraźnia.

22 sierpnia rusza rejestracja na festiwalowe wydarzenia na stronie organizatora.


Festiwal Przemiany, Centrum Nauki Kopernik,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry