Design, sztuka, architektura w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-08-11 10:23   Bookmark and Share

TAKK! to interdyscyplinarny i interaktywny klub kulturalny w Katowicach, który przez pięć letnich tygodni (29.07-2.09) jest platformą spotkania dla sztuki, designu, fotografii, muzyki, literatury, komiksu i architektury.

W drugim tygodniu projektu polecamy warsztaty, akcje i koncert:

10.08 godz. 12.00-17.00, przystanek tramwajowy Rondo im. Gen. J. Ziętka

SZTUKA: Magdalena Starska

Magdalena Starska przygotuje obiekt – jaskinię, inspirowaną rytualną przestrzenią oraz gromadzeniem się ludzi wokół ognisk (koskowników). Każdy chętny będzie mógł przebrać się w specjalnie przygotowane przez artystkę ubrania tzw. „beztwarzowców”.

8.08-14.08 godz. 9.00-18.00, podwórka przy ul. Mariackiej 3 i 5, ul.Stanisława 10

DESIGN – PROJEKT: PODWÓRKO.

Warsztaty śląskiej grupy projektantów Wzorro (Marcin Krater, Natalia Jakóbiec i Kasia Pełka - absolwenci katowickiej ASP) i zaproszonych do współpracy gości zagranicznych – designerów z francuskiej grupy USIN-e. Problemem z jakim będą musieli zmierzyć się uczestnicy warsztatów będą pozornie zapomniane podwórka w centrum Katowic. Zadaniem będzie rewitalizacja na miarę oczekiwań i potrzeb tych małych społeczności. Istotnym elementem będzie aktywizacja lokalnych mieszkańców do współtworzenia projektu wraz z uczestnikami. Warsztaty będą oscylowały wokół tematyki rewitalizacji i dizajnu zaangażowanego społecznie.

ZAPRASZAMY NA BLOG WARSZTATÓW


12-21.08 ul. Mariacka 10, 19.08 godz. 22.00 prezentacja.

AKCJA MIEJSKA: Oddychający budynek „Add Or Alive” – projekt Matyldy Sałajewskiej i Jana Körbesa

Projekt Add or Alive zakłada ożywienie opuszczonego obiektu w centrum Katowic w formie instalacji okalającej fasadę budynku z zewnątrz i częściowo wewnątrz. Niektóre części będą przystosowane do interakcji z publicznością. Instalacja będzie wzbogacona o dźwięk i efekty świetlne.

Twórcy zamierzają zamontować na budynku elementy wykonane z banera, który będzie odpowiednio składany, naciągany i klejony. Za pomocą specjalnego systemu maszyn pod warstwami banera będzie pompowane i zasysane powietrze. Ruch płaszczyzn przypominać będzie oddychanie. Część pomieszczeń zostanie także zaadaptowana i przystosowana do zwiedzenia, aby można było do nich wejść, niczym do wnętrza oddychającego organizmu.

10.08-20.08

KOKOŁO: studencki projekt artystyczny (miejsca: WPKiW, ul. Goeppert-Mayer 14, ul Dudy-Gracza, dwa przejścia podziemne: ul. Mikołowska i ul. Sokolska)

16.08 godz. 18.00 [Rondo Sztuki, Galeria +] – prezentacja Katotransformersa

KOKOŁO to działania w przestrzeni miejskiej – seria murali z wykorzystaniem farby luminescencyjnej. Poszczególne murale w różnych punktach miasta będą częściami większej całości – robota Katotransformersa (z wbudowanymi charakterystycznymi elementami miasta). Zwiedzający odkryją je w całej krasie dopiero w nocy, dzięki fluorescencyjnym elementom. Dodatkowo między 10 a 15 sierpnia w przestrzeni Galerii + będzie można śledzić powstawanie dwóch wielkoformatowych prac z robotem w roli głównej. Każdy zwiedzający będzie mógł przynieść do galerii swoje fotografie z częściami robota utrwalonymi w muralach do wspólnego kolażu. Punktem kulminacyjnym będzie ucieczka robota z galerii utrwalona w animacji.


13.08 Rondo Sztuki, godz. 12.00-16.00

FOOD DESIGN: warsztaty Patrycji Walter dla dorosłych

Najpopularniejsze europejskie gry stołowe, z wykorzystaniem produktów spożywczych. Rozgrywki w scrable, warcaby, kółko-krzyżyk, a nawet boule zostaną zwieńczone skonsumowaniem wszystkich elementów.


13.08 Rondo Sztuki, godz. 20.00

Koncert: Thelma & Clyde (Norwegia) i Soniamiki

Duet norweskich muzyków – Hanne Kolstø i Trygve Tambs-Lyche, mający na koncie udział w różnych muzycznych projektach. Na pierwszym wspólnym albumie spotkali się gdzieś pośrodku swoich muzycznych zainteresowań tworząc świeżą i spójną całość. Ich muzyka to połączenie specyficznej skandynawskiej melancholii, wspartej hipnotyzującym głosem Hanne z wyrafinowaną elektroniką. Sprawne balansowanie pomiędzy mrocznymi trip-hopowymi klimatami, a melodyjnymi, parkietowymi piosenkami.


ZAPRASZAMY!Wzorro, TAKK!, Katowice,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry