O designie w Barcelonie.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-07-19 09:59   Bookmark and Share

Jak co roku pomiędzy 28 czerwca a 31 sierpnia w stolicy Katalonii, na FAD Expo, prezentowane są najciekawsze projekty minionego roku. Na wystawie można zobaczyć między innymi prace finalistów i laureatów nagród Laus w kategorii projekt graficzny i komunikacja wizualna, ARTFAD dla najbardziej innowacyjnych rzemieślników, czy też MODA-FAD. W FADExpo weźmie również udział ADC * E Awards, konkurs dla najlepszej reklamy i projektu graficznego w Europie.

Do tej pory nagrody w powyższych kategoriach były przyznawane i prezentowane oddzielnie przez cały rok. Tegoroczny FAD Expo jest pierwszym, który na swojej powierzchni gromadzi wszystkie nagrodzone i wyróżnione prace. Dla osób, które chcą wiedzieć, co się dzieje nowego w różnych sektorach kreatywnego designu, wyprawa do Barcelony będzie punktem obowiązkowym tegorocznych wakacji.

Pośród pokazywanych prac można znaleźć piękne rozwiązania dla młodych rodziców. Firma Bugaboo zaprezentowała swój nowy wózek Bugaboo Donkay zaprojektowany przez Max Barenbrug & Aernout Dijkstra-Hellinga, który jest idealnym rozwiązaniem dla rodziny z dwójką dzieciaków. Jego innowacyjność polega na tym, że jednym kliknięciem wózek jednoosobowy przekształca się w dwu, zachowując swoja zwrotność i lekkość konstrukcji. Oprócz wózka moją uwagę przykuła również wanienka dla niemowląt stworzona przez Baby Home, która idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz łazienek - oprócz swej funkcjonalności, ma przepiękną formę.

I jeszcze o dzieciach. Na wystawie zostały pokazane “Cripicraulis" projektu Ane Eguiguren, które są interdyscyplinarnymi zabawkami edukacyjnymi dla dzieci powyżej 8 lat - uczą najmłodszych rozsądnego zużycia energii. Cała kolekcji jest połączona z historią Cripicraulis, którzy pochodzą z utopijnego państwa, gdzie wszyscy mieszkańcy sami tworzą energię. Kolekcja zabawek otrzymała złoty medal w kategorii  ADI Awards.

Dla osób lubujących się w kuchni, firma Lékué przy współpracy ze studiem COMPEIXALAIGUA DESIGNSTUDIO z Barcelony przygotowała grill na parze (!!!) Okrągłe miski wykorzystują elastyczność silikonu i przy pomocy jednego zapięcia dopasowują się do gotowanego dania. Ponadto przygotowane jedzenie łączy w sobie zalety dań gotowanych na parze z jedzeniem grillowanym. W tej samej misce możemy przygotować produkty, ugotować je i podać na stół.

Wśród eksponowanych projektów pojawiły się również parasole Nenufar inspirowane liściem rzecznego kwiatu zaprojektowane przez pracownię Yonoh - te cuda zdobyły do tej port trzy najwyższe odznaczenia w kategorii design roku. Na wystawie nie zabrakło również wyróżnienia dla kobiecego wibratora marki Fun Factory YOOO autorstwa Niny Smerzinski.

Wystawę można oglądać od poniedziałku do soboty od godziny 12 do 20 na Plaza del Angel.


Z Barcelony dla Palapy Marta Malinowska.


Lékué przy współpracy ze studiem COMPEIXALAIGUA DESIGNSTUDIO z Barcelony przygotowała grill na parze.
1
Parasole Nenufar inspirowane liściem rzecznego kwiatu zaprojektowane przez pracownię Yonoh.
Wanienka dla niemowląt stworzona przez Baby Home.
1


drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry