Kreatywni przedsiębiorcy według British Council.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-07-15 11:24   Bookmark and Share

British Council i Ambasada Brytyjska wybrali zwycięzców konkursu Young Creative Entrepreneur (YCE) – Design and Fashion Award 2011, którego celem jest uhonorowanie osiągnięć i wsparcie rozwoju młodych przedsiębiorców działających w obszarach designu i mody. Jedynym kryterium wyboru były zdolności świadczące o przedsiębiorczości w branży. Najlepsze w swych dziedzinach okazały się Monika Brauntsch z Kafti Design oraz związana z modą Agata Wojtkiewicz.

Konkurs Young Creative Entrepreneur – Design and Fashion Award ma za zadanie wyłonić na całym świecie młodych, obiecujących przedsiębiorców branż designu i mody i uhonorować ich osiągnięcia w rozwijaniu tych przemysłów, w tym budowaniu i promowaniu rynków lokalnych.

Od 2005 r. 80 młodych przedsiębiorców działających w obszarze designu i mody z ponad 40 krajów wzięło udział w programie. Od tego czasu stale rozbudowuje się sieć współpracujących ze sobą uczestników programu, czego owocem są nowe przedsięwzięcia, projekty, kolekcje mody, rozbudowane programy międzynarodowych festiwali designu i tygodni mody w Brazylii, Indiach, Indonezji, Meksyku, Sri Lance i wielu innych krajach.

We wrześniu 2011 r. zwycięzcy krajowych edycji konkursu z całego świata wezmą udział w wyjeździe studyjnym do Wielkiej Brytanii, gdzie będą mieli możliwość nawiązać kontakty biznesowe i wymienić pomysły z przedsiębiorcami sektora designu i mody z Wielkiej Brytanii i świata. Pobyt obejmie udział w London Design Festival i London Fashion Week

W finałowej, polskiej grupie znalały się również:
Anna Pięta
Magdalena Czapiewska
Katarzyna Pokszan
Agata Wojtkiewicz
Natalia Maczek
Dorota Kabala

Gratulujemy wszystkim!

1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry