Londyński przegląd.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-07-14 10:36   Bookmark and Share

Witajcie.

Szkoła się skończyła. Studenci wzornictwa już na wakacjach, a ich prace zaliczeniowe i dyplomowe pozostały grzecznie w pracowniach. Jak co roku, większość uczelni artystycznych w Anglii organizuje zbiorowe wystawy najlepszych koncepcji młodych adeptów designu. Ja wybrałam się do Chelsea College of Arts ulokowanej w samym sercu Londynu, nad brzegiem Tamizy. Uczelnia głównie słynie z najlepszych wydziałów architektury wnętrz, malarstwa, projektowania ubioru oraz grafiki w kraju. Pracując na co dzień w biurze projektowym, przyjemnie cofnąć się w czasie do momentu, w którym kreacja jest głównym motorem działania, a funkcjonalność, biznes, a nawet prawo budowlane nie ograniczają naszej wyobraźni.

Chelsea College of Arts, London
Wystawa dyplomowa 2011
www.chelsea.arts.ac.uk

Agnieszka Makarewicz z Londynu dla Palapy.
Agnieszka Makarewicz ukończyła Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz, skąd przeniosła się do USA aby studiować architekturę w Mercer College NJ. W roku 2007 zamieszkała w Londynie gdzie pracowała miedzy innymi dla Darlings Associates i DEGW. Jest organizatorką wystawy polskich architektów Polish Architects Exhibition The Futurological Congress, która odbyła sie we wrześniu 2009 roku w Barbican Center oraz była częścią Singapore Design Festival 2009. Na co dzień pasjonatka designu.


Prace studentów wydziału architektury wnętrz to niezliczone próby kombinacji materiału i formy - prawdziwa fantazja nie znająca racjonalnych granic.
Londyn,
Barwnie prezentujące się projekty zachęcały do odwiedzania wystawy nie tylko profesjonalistów ale również amatorów projektowania.
Londyn,
Londyn,
Londyn,
Londyn,
Londyn,
Londyn,
Londyn,
Londyn,
Londyn,
Londyn,
Studenci grafiki postawili na nowoczesność z mocnym nastawieniem na kolor i technikę.
Londyn,
Londyn,
Lipiec w pełni. Życzę wszystkim studentom świetnych wakacji i wspaniałych pomysłów w przyszłym roku akademickim!

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry