Design z okazji inauguracji Prezydencji Polskiej.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-06-24 07:30   Bookmark and Share

Pierwszego lipca, w dniu Inauguracji Polskiej Prezydencji w Radzie UE, Fundacja Form i Kształtów w partnerstwie z Narodowym Instytutem Audiowizualnym na osiem godzin zamieni warszawski Mariensztat w przestrzeń działań twórczych adresowanych do małych koneserów sztuki.

Na mariensztackim rynku staną instalacje tworzące twarz EUgeniusza, który wspólnie z zaprzyjaźnionymi artystami - projektantami, grafikami, architektami i muzykami - odkryje tajemnicę pięciu, a nawet sześciu zmysłów. Dzieci, z mapą w ręku, będą kolejno odkrywać coraz to nowe elementy twarzy EUgeniusza.

W tym czasie towarzyszący im dorośli będą mieli możliwość zapoznania się z trendami obowiązującymi w świecie sztuki użytkowej. Specjalnie na tę okazję projektantki ze studia Beza Projekt, zaprojektują WŁOSY wykonane z miękkich, piankowych form. Małgorzata Jabłońska z Mothers of Design przygotuje OCZY, będące wielkoformatowymi grami planszowymi. Marta Niemywska, projektantka wystawiająca w Polsce i zagranicą wykona formę w postaci NOSA, z wnętrza której wydobywać się będą dźwięki zebrane i przetworzone przez Marcina Dymitra – muzyka i improwizatora. WĄSY, które spełniać będą funkcję zadaszenia, wykonają Marlena i Marek Happach, których prace doceniono m.in. na międzynarodowym konkursie Europan 2010. Siedziska w kształcie DŁONI przygotuje Mysikrólik – autorka przedmiotów użytkowych, wnętrz i zabawek. BESTIARIUM, czyli przestrzeń dla najmłodszych dzieci, która dzięki zróżnicowanym fakturom i kształtom pozwoli na bezpieczne siadanie, wspinanie się i leżenie, zaprojektuje architektka znana chociażby z instalacji pokazywanej na weneckim biennale – Aleksandra Wasilkowska.

EUgeniusz to także koncerty. Na rynku zagrają: zespół DVA z Czech, Małe Instrumenty, Drekoty, Snowman i Lumikulu, projekt duńskiej formacji Efterklang – Efterkids oraz Asi Mina, która wykona utwory z premierowej płyty „Wybiegły!”. Przewidziano także liczne warsztaty.


Beza Projekt, Marta Niemywska, Inauguracja Polskiej Prezydencji w Radzie UE,
Taki będzie Nos wykonany przez Martę Niemywską.

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry