Cztery Żywioły

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2009-07-29 17:03   Bookmark and Share

W ramach tegorocznego Gdynia Design Days odbyła się wystawa szwedzkiego wzornictwa, pod tytułem „ Cztery Elementy – szwedzki design dziś”.

Wdawałoby się, iż pod hasłem szwedzki design będzie można zobaczyć spokojne, chłodne i eleganckie przedmioty, charakteryzujące się ogromną funkcjonalnością. Jednak czeka nas pod tym względem niespodzianka. „Cztery elementy” to wystawa przedstawiająca to co określa nasze życie i przetrwaniem na planecie, a mianowicie: ziemie, wodę, powietrze i ogień. Projektantka Margarita Bergfeld, autorka koncepcji oraz wyboru produktów stworzyła wystawę odnosząca się do czterech żywiołów pokazując, iż podstawą naszej egzystencji jest natura.

Na wystawie CZTERY ELEMENTY zaprezentowano około 80 produktów, zaprojektowanych i wyprodukowanych w Szwecji na przestrzeni kilku ostatnich lat. Wystawa jest podzielona na cztery modułu, każdy odpowiadający jednemu żywiołowi. Można zatem obejrzeć cztery kategorie produktów, które ze względu na swoją funkcję, materiał, bądź koncepcję należą, do jednego z żywiołów.

Wystawę można oglądać w Muzeum Miasta Gdyni do 30.08.2009.


Gdynia Design Days,
Gdynia Design Days,
Gdynia Design Days,
Gdynia Design Days,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry