DIZAJNWAWA Bęc Zmiany.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-06-18 12:13   Bookmark and Share

DIZAJNWAWA to seria wystaw prezentujących twórczość młodych dizajnerów warszawskich zaproszonych do udziału ze względu na szczególnie interesujące wyniki prac projektowych, zastosowanie nowatorskich rozwiązań, związek projektu z przestrzenią publiczną miasta lub z Warszawą jako stolicą kraju.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach towarzyszących ostatniemu weekendowi wystawy najmłodszego dizajnu z Polski i Niemiec na ulicy Mokotowskiej w Warszawie.

KRZYWA ŁAWECZKA
Czas: od 09.06. Miejsce: przed sklepem Bęc Zmiany, ul. Mokotowska 65
Krzywa Ławeczka Pawła Jasiewicza jest odpowiedzią na specyficzną potrzebę, jakim jest krzywy próg przy witrynie Bęc Zmiany. Ławeczka w swojej prostocie konstrukcyjnej wydaje się być meblem oczywistym i jednofunkcyjnym, lecz jest zaprojektowana tak, by dostosowywać się do zmieniającego otoczenia.

Paweł Jasiewicz - zajmuje się projektowaniem w Kompott Studio założonym wraz z Mają Ganszyniec, Krystianem Kowalskim i Marcinem Krygierem, oraz prowadzi Pracownię Drewna na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

WARSZTAT GUREILLA LOUNGING
Czas: 18.06, sobota, 16:00 .
Miejsce: TiT "Ę", ul. Mokotowska 55.

Uczestnicy warsztatów prowadzonych przez Le Van Bo, według wzoru i z dostępnych na miejscu elementów, wytworzą 20 stołeczków. Stworzone wspólnymi siłami meble zasilą potem partyzancką przestrzeń do leniuchowania stworzoną w samym sercu miasta! Zgłoszenia: projekt@sasiedzi20.com

Le Van Bo - Raper, kelner, właściciel firmy reklamowej, aktor oraz twórca projektów komunikacyjnych dla młodzieży. Projekty mebli dla bezrobotnych Harz IV jego autorstwa obiegły kulę ziemską i znalazły swoje miejsce m.in. na Taiwan Design Expo 2010.

SPACER INDUSTRIALNY
Czas: 18.06, sobota, godz. 12.00.
Start: Bęc Zmiana, ul. Mokotowska 65.
Spacer po dawnych fabrykach w okolicy Mokotowskiej.
Michał Krasucki przedstawi dziedzictwo industrialne Śródmieścia Południowego - zapomniane miejsca, które niegdyś wytwarzały produkty, z których wszyscy korzystaliśmy.

FINISAŻ WYSTAWY
Czas: 18.06, sobota, start g. 19.00.
Miejsce: Plac Zabaw, Park Agrykola, Warszawa.
Finisaż projektu w berlińskim stylu: całonocna impreza zakończy się wspólną jajecznicą i wylegiwaniem się na trawie!

24 EUR Chair, design: Le Van Bo, fot. Cem Guenes

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry