Relacja z Clerkenwell Design Week.

Kategoria: Wydarzenia, Dodano: 2011-06-06 14:15   Bookmark and Share

Clerkenwell Road we wschodniej części Londynu słynie z nowoczesnych i oryginalnych sklepów prezentujących międzynarodowe marki meblarskie, swoje showroomy mają tutaj: Vitra, Steelcase, Bene, Moroso, Knoll. To również tętniące życiem centrum najbardziej cenionych firm architektonicznych i projektowych - kreatywna baza londyńskich designerów.

W tym prestiżowym towarzystwie stworzono jeden z najszybciej rozwijających się festiwali designu - Clerkenwell Design Week. Uczestniczy w nim już ponad 60 różnych galerii, sklepów, restauracji, pubów, barów, których goście wspólnie celebrują dobry design pod każdą postacią.

Bogaty program przyciągnął nie tylko architektów, projektantów i znawców sztuki użytkowej, ale również osoby spoza branży, zainteresowane świeżym spojrzeniem na współczesny design.

Clerkenwell Design Week to oprócz wystaw, świetne warsztaty, seminaria, debaty oraz prezentacje produktów. W tegorocznej edycji największym powodzeniem cieszyły się ekspozycje sklepów międzynarodowych marek wnętrzarskich, które na czas trwania imprezy zminiły się w kilkudniową galerię - z tą małą różnicą, iż wszystko można przetestować.

Zerknijcie na krótką relację fotograficzną Agnieszki Makarewicz.

Agnieszka Makarewicz z Londynu dla Palapy.
Agnieszka Makarewicz ukończyła Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie na wydziale Architektury Wnętrz, skąd przeniosła się do USA aby studiować architekturę w Mercer College NJ. W roku 2007 zamieszkała w Londynie gdzie pracowała miedzy innymi dla Darlings Associates i DEGW. Jest organizatorką wystawy polskich architektów Polish Architects Exhibition The Futurological Congress, która odbyła sie we wrześniu 2009 roku w Barbican Center oraz była częścią Singapore Design Festival 2009. Na co dzień pasjonatka designu.


Fatal error: Uncaught Error: Call to undefined function ereg() in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php:238 Stack trace: #0 /home/sconsulting/ftp/palapa/index.php(18): include() #1 {main} thrown in /home/sconsulting/ftp/palapa/includes/10_main_articles_show_details.php on line 238