Tomek Rygalik w Toruniu

Festiwalu Plakatu i Typografii w Toruniu.

Kategoria: Design, Dodano: 2011-05-20 19:23   Bookmark and Share

Już 25 maja, rusza druga edycja Międzynarodowego Festiwalu Plakatu i Typografii PLASTER! W programie: 3 wystawy mistrzów designu, prelekcje, pokazy multimedialne, dyskusje z projektantami, warsztaty, koncert. Toruńskie CSW stanie się prawdziwym epicentrum dobrego designu - zaprezentują i opowiedzą o tym, co najlepsze w sztuce projektowania liter i plakatów.

Festiwal stawia sobie za cel podkreślanie wielkiego znaczenia, jakie projektowanie graficzne wywiera na kształt wpółczesnej kultury wizualnej i tym samym - naszego otoczenia. Nie ma żadnej definicji, która określa, na czym polega dobry, nowoczesny projekt. PLASTER, jako wydarzenie kulturalne i intelektualne, wskazuje jedynie drogę do zapoznania się z pewną estetyką i filozofią charakterystyczną dla współczesnej grafiki projektowej.

Podczas festiwalu, obok wystaw i prelekcji związanych z plakatem, odbędą się także warsztaty typograficzne, których zadaniem przede wszystkim będzie rozszerzenie zakresu postrzegania klasycznej typografii.

Dodatkowym wydarzeniem odbywającym się w ramach PLASTRA będzie międzynarodowa konferencja dotycząca obalania mitów w projektowaniu graficznym. W konferencji udział wezmą artyści oraz teoretycy sztuki z Polski i Europy m.in. David Crowley, Przemysław Dębowski, Marcin Giżycki, Martin Majoor, Agata Szydłowska, Jacek Mrowczyk, Ewa Satalecka, Andrzej Szczerski.

Zapraszamy!


CSW Toruń,

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry