Tripp Trapp - krzesło, które rośnie z dzieckiem

Kategoria: Design, Dodano: 2011-05-03 21:08   Bookmark and Share

Ekologiczny produkt to taki, który można wykorzystywać przez wiele lat. Ale jak kupić coś, co przez wiele lat posłuży dziecku, które przecież zmienia się i rośnie? Wyszperaliśmy dla was jeden z ciekawszych przykładów ekologicznych produktów dla dzieci: krzesło Tripp Trapp firmy Stokke.

Tripp Trapp jest pierwszym krzesłem w historii wzornictwa, które rośnie razem z dzieckiem – możemy je idealnie dopasować do każdego wzrostu. Przeznaczone jest dla dzieci od sześciu miesięcy do kilkunastu lat, ale ostatnio w ofercie formy pojawiło się także dodatkowe siedzisko umożliwiające wygodne posadzenie noworodka. Siedzisko jest regulowane, podobnie jak podpórka pod nogi, możemy także ustawić głębokość krzesełka. Dzięki temu zapewniamy dziecku wygodną i bezpieczną pozycję podczas siedzenia oraz bliski kontakt z domownikami skupionymi wokół wspólnego stołu.

Krzesło nie jest tanie, ale za to ma szereg cech przemawiających za jego wyborem. Jest ekologiczne, trwałe, ergonomiczne, posiada atesty bezpieczeństwa i siedmioletnią gwarancję. Wykonane jest z drewna bukowego przyjaznego środowisku, które daje gwarancję długoletniej wytrzymałości.

Ciekawe wzornictwo, funkcjonalność i wytrzymałość to cechy, które sprawiają, że krzesło Tripp Trapp może służyć nie tylko jednemu dziecku, ale całym pokoleniom. Nie przez przypadek zresztą ten rewelacyjny mebel jest produkowany nieprzerwanie od 1972 roku.

Autor artykułu: Agnieszka Brzezińska

Projektant: Peter Opsvik
Kraj: Norwegia
Rok produkcji: 1972
Firma: Stokke

Artykuł pochodzi z serwisu www.UlicaEkologiczna.pl

Ekologia, zdrowy styl życia, technologie i ... eko design. Serwis powstał z myślą o wszystkich, którym bliska jest idea życia w zdrowiu i zgodzie z naturą.

1
1
1
1
1

drukuj  »  poleć artykuł znajomemu  »  Bookmark and Share   »  do góry